KORUYUCU SAĞLIK HİZMETLERİ

Her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında Halk Sağlığı Haftası kutlanmaktadır. Bu haftanın amacı halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmaktır. Düzce Üniversitesi Tıp fakültesi tarafından yayınlanan bildiri ile halk sağlığı haftası kutlandı.

KORUYUCU SAĞLIK HİZMETLERİ
4.09.2020 - 14:43
5894
0

Tıp fakültesi tarafından yayınlanan bildiride özetle şu görüşlere yer verildi: “ Halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak amacıyla her yıl 3-9 Eylül tarihleri “Halk Sağlığı Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile daha sağlıklı bir toplum için fedakarca çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın halk sağlığı haftasını kutluyoruz. Halk sağlığı, bireyi sağlıklı ve üretken bir şekilde tutarak toplumsal gelişmeyi sağlamayı hedefler. Bu hedefe ulaşmak amacıyla bireylerin sağlıklarını korumak ve geliştirmek için gereken tüm sağlık hizmetlerini sunmak esastır. Koruyucu hekimlik çalışmalarını yaygınlaştırmak, eğitimler düzenleyip toplum bilincini artırarak hastalıkları meydana gelmeden önlemek ve hayat standardını yükseltmek halk sağlığı çalışmalarının temel amaçlarındandır.

Tercih ettiğimiz yaşam tarzı sağlığımızı şekillendirir. Birçok hastalıktan korunmak için sağlıklı beslenmek, hareketli bir yaşam tarzı benimsemek, sigara ve alkolden uzak durmak gereklidir. Ulusal programlarımız doğrultusunda sağlığımızı tehdit eden risk faktörlerine karşı vatandaşlarımızla birlikte mücadele edilmektedir.

Özellikle küresel hale gelen korona virüse karşı halk sağlığı daha büyük önem kazanmaktadır. Bu virüs doğrudan tüm insanlığı tehdit eder hale gelmiştir. Koruyucu hizmet burada önem kazanmaktadır. Kişiler önce kendi sağlıkları sonra diğer kişiler için maske kullanarak koruyucu hizmet yapmış olmaktadır.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar