Lösemili Çocuklar Haftası

Her yıl 2-8 Kasım tarihleri arasındaki Lösemi Haftası için Düzce Üniversitesi tarafından bir bildiri yayınlandı. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar imzalı bildiri şu şekilde:

Lösemili Çocuklar Haftası
2.11.2020 - 10:10
5329
0

“Çocukluk çağındaki kanser vakaları arasında en yaygın olan lösemi; en sık, çocukluk çağında 2-5 yaşlarında rastlanmasına rağmen yetişkinlerde de görülmektedir. Toplumu bilinçlendirmek adına löseminin bir kan kanseri olduğu, iyi tedavi ve moral desteğiyle birlikte lösemili kişilerin sağlıklarına kavuştukları hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Löseminin nedenleri tam olarak aydınlatılmamış olsa da; radyasyon, böcek ilaçları gibi kimyasal maddeler, fast food gıdalar, kolalı, gazlı, boyalı, suni şekerli, GDO’lu kanserojen ve kimyasal katkılı tüm gıdalar ve bazı kalıtsal hastalıklar ile bazı viral hastalıkların lösemiye neden oldukları, gerçekleştirilen çalışmalarla gösterilmiştir. Sağlıklı bir yaşam için ebeveynlerden eğitimcilere, çiftçilerden doktoruna kadar herkesin üzerine düşen görevi laikiyle yerine getirmesi gerekiyor.

Düzce Üniversitesi olarak; bu hastalıkla mücadelede farkındalığı artırmanın önemli olduğunu düşünüyor, herkesi kan ve kök hücre bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyor, tüm lösemili çocuklarımıza ve hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.”

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar