KIŞ GELMEDEN ÖNLEM ALINMALI DEMİŞTİK!

Geçtiğimiz günlerde, hava kirliliğinin çözülmeyi bekleyen en büyük sorun olarak Düzcenin önünde durduğunu, kış gelmeden kalıcı önlemler alınması gerektiğini gündeme getirmiştik. Haberimizin ardından, IQAir 2020 Hava Kalitesi Raporunda çok çarpıcı sonuçlar açıklandı. Türkiyenin havası en kirli 10 şehri açıklanırken, Trafik kazalarından daha fazla insanın öldüğü belirtilen raporda en kirli 10 şehir arasında Düzce 3. sırada yer aldı.

KIŞ GELMEDEN ÖNLEM ALINMALI DEMİŞTİK!
16.09.2021 - 11:41
6650
0

Düzce'nin en önemli sorunu olan ve yıllardır kalıcı hiç bir çözüm bulunamayan hava kirliliğine karşı, kış gelmeden önlemler alınması gerektiğine, sadece toplantılarda konuşmakla kalmayıp icraata geçmenin Düzcelilerin sağlığı açısından ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmiştik.

haberimizin ardından bu konunun ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan bir açıklama IQAir 2020 Hava Kalitesi Raporu'nda yer aldı.

Araştırmalara göre Türkiye'deki hava kirliliği, oldukça kritik bir sınırda. Pek çok noktada gelişmiş ülkeler ile aynı kategoride olsak da bu durumun önemsenmemesi, hava kirliliği nedeniyle kaybettiğimiz hayatların sayısının daha da artmasına yol açabilir.

Herkesin bildiği ama bireysel çabalarla hiçbir şeyin yapılamadığı hava kirliliği, dünya genelinde etkisini artırıyor. Bizzat biz insanların neden olduğu hava kirliliği nedeniyle yaşanan ölümler, yapılan son araştırmalara göre Türkiye’de trafik kazaları nedeniyle hayatını kaybeden insanların sayısından 6 kat fazla. IQAir 2020 Hava Kalitesi Raporu'nu derlemesiyle çok çarpıcı sonuçlara ulaşmış durumda...

Yapılan araştırmalara göre Türkiye'de havası en kirli olan 10 şehir arasında Düzce 3. sırada yer aldı. hava kirliliği konusunda ciddi risk altında olan Düzce'de gerekli ve yeterli önlemler alınmazsa kirlilik oranın daha da yükseleceği bildiriliyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Huriye üner
  Huriye üner
  17.09.2021 00:08

  Kömür yakılıyor eski araç cok egzozdan siyah duman çıkıyoyor merkezde dahil fabrika bacaları denetimsiz

 • aydın acar
  aydın acar
  17.09.2021 17:02

  cokdogru dogal gaza gectik yine hava kirli fabrikalar denetlensin