ÖĞRENCİLERİN BAŞI ARTAN KİRALARLA DERTTE

Düzce Üniversitesinde 4 Ekimde başlayacak yüz yüze eğitim öncesinde öğrenciler artan fiyatlar nedeniyle kiralık ev bulmakta zorlanıyor. Devlet yurtlarının yetersiz olması, bir çok öğrencinin yerleşememesi, özel yurtların da zamlanması üzerine ortada kalan öğrenciler seslerini sosyal medyada duyurmaya başladılar.

ÖĞRENCİLERİN BAŞI ARTAN KİRALARLA DERTTE
16.09.2021 - 22:54
571
0

4 Ekim'de yüz yüze eğitime kapılarını açacak olan Düzce Üniversitesi'ni kazanan öğrenciler ilimize gelmeye başladı. Üniversitelerde yeniden yüz yüze eğitimin başlaması heyecanını yaşayan öğrencilerin başı bu sıralar artan kira fiyatları ile dertte.

AÇIKTA KALDILAR

Üniversitelerin yeniden yüz yüze eğitime geçmesini fırsat bilen bazı ev sahipleri kira fiyatlarını gereğinden fazla yükseltince birçok öğrenci açıkta kaldı. Devlet yurtlarına yerleşemeyen öğrenciler, özel yurtlardan da fiyatların artması ile eli boş döndü. Kiralık eve geçmek isteyen öğrenciler ise artan fiyatlar karşısına çaresiz kaldı.

Ev sahiplerinin kira fiyatlarını artırması ve özel yurtların da ücretlerine zam yapması sonrasında ortada kalan öğrenciler seslerini sosyal medyadan duyurmaya başladılar. Öğrenciler sosyal medya üzerinden ev sahiplerine seslenerek fiyatlarda indirime gitmelerini istediler. Eğitim masraflarına yetişmekte zorlandıklarını ifade eden gençler ev sahiplerini insafa davet etti.

81 İLDE DURUM AYNI

Bazı emlakçılar ise, hem okulların açılması hem de diğer illerden tayin olan memurların  Düzce'ye gelmesi ile birlikte ev sahiplerinin bu durumu fırsata çevirdiğini dile getirerek,  durumun sadece Düzce'de değil 81 ilde aynı olduğunu belirttiler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar