Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Mesleki Eğitim Merkezi Programı kapsamında uygulanan "Ustalık Telafi Programı" Düzce’deki işletmelerde de  yürütülmeye devam ediyor.

Programın başarılı bir şekilde uygulandığı işletmelerden biri olan Teknorot Otomotiv Ürünleri A.Ş. ile Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yürüttüğü çalışmaları yerinde görmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç fabrikaya ziyarette bulundu.

Ziyaret kapsamında TEKNOROT Genel Müdürü Cevat Arslan İle yapılan görüşmeye; Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Mesleki ve Teknik Eğitim hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Turan Şahin, Fatih MTAL Okul Müdürü Fuat Aydoğdu, Teşvik Akademi Bilişim A.Ş. kurucusu Ahmet Kuşçu, TEKNOROT Otomotiv Ürünleri A.Ş. Personel ve Özlük İşleri Müdürü Bora Dalyanoğulları, İnsan Kaynakları Müdürü Kağan Günver, İnsan Kaynakları İletişim Sorumlusu Elif Sağlam katıldılar.

Ustalık Telafi Programı hakkında değerlendirmelerin yapıldığı görüşmenin ardından, fabrikadaki üretim sahasında programın uygulanışı ile ilgili fabrika yetkililerinden bilgi alındı.

Mesleki Eğitim- Özel Sektör İşbirliğinin geliştirilmesi için desteklerini esirgemeyerek, imzalanan protokol çerçevesinde Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 34 bilgisayardan oluşan Bilgisayar Laboratuvarının kurulumuna sağladığı destek nedeniyle TEKNOROT Genel Müdürü Cevat Arslan'a Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ve Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fuat Aydoğdu tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi.