KORKUDAN OKULA GİDEMİYORLAR

Bahçeşehir Bahçelievler’de yaşayan vatandaşlar sokak köpeklerinden korkularına çocuklarını anaokuluna götürmekte zorlanıyor.

KORKUDAN OKULA GİDEMİYORLAR
25.11.2021 - 14:59
Güncelleme 25.11.2021 - 17:44
Haber Merkezi

Düzce’de sokaklarda başıboş dolaşan köpekler insanlara korku salıyor. Bahçeşehir bölgesinde Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Bayraktepe Anaokulu’na çocuklarını getirmek için sabah yola çıkan veliler, sokak köpeklerinden korkularına okula gitmekte zorlanıyor.

Sayıları oldukça fazla olan sokak köpeklerinin, insanları görünce havlayarak üzerlerine geldiklerini belirten veliler, “Çocuklarımız çok küçükler. Köpekler havlamaya başlayınca korkuyorlar. Biz de korkuyoruz. Biri havlayınca hepsi birden havlamaya başlıyor. Sabah erken saatler olduğundan sokaklar da boş oluyor. Köpekler üzerimize gelince korkuyoruz. Düzce Belediyesi, buradaki sokak köpeklerini toplayıp barınağa ya da rehabilitasyon merkezine götürebilirler. Bizlerde bu canlılara zarar gelsin istemiyoruz ama korkuyoruz. Daha iyi şartlarda yaşamaları için yetkililerin bir çalışma yapması gerekiyor. Köpekler muhtemelen açlar. Aç olmasa zaten insanlara havlamazlar.  Sayıları o kadar çok ki, insan ister istemez korkuyor. Her sabah aynı korkuyu yaşamak zorunda kalıyoruz. Bu zavallı hayvanlara daha rahat yaşayabilecekleri bir ortam sağlamak gerekiyor. Hem onlar rahatça yaşasın hem bizlerde korkmadan sokağa çıkabilelim” diyerek, yetkililerden yardım istediler.

Konuyla ilgili defalarca belediyenin arandığını ancak bir çözüm bulunamadığını söyleyen veliler, “Belediyenin de kendince haklı sebepleri olabilir. Bizlerinde çok haklı sebeplerimiz var. Korkuyoruz. Tedirgin oluyoruz” dediler.


Editör: Y. Şentürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • rumuz
    rumuz
    25.11.2021 17:10

    Çünkü o 3 katlı apartmanda düzce hayvanhakları derneğinden bir hanfendi oturuyor. Kimsenin haklarını düşünmeden 8-10 tane köpek bakıyor. Belediye de kendisine destek çıkıyor. Tüm site sakinleri durumdan şikayetçi ancak belediye kulak arkası ediyor. Bu kadar köpeğe bir arada bakmak istiyorsanız baheçi müstakil eve çıkın herkesin hakkını gasp ederek hareket edemezsiniz. SAyın başkanımız ise bunlarla yaşamaya alışın diyerek çirkin bir çıkış yapmıştır.

Resmi İlanlar