GİRİŞİMCİLİK BİLİNCİNİ YAYGINLAŞTIRACAK İŞBİRLİĞİ

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında "Çocuklar ve Gençler Arasında Girişimcilik Bilincini Yaygınlaştırma İş Birliği Protokolü" İmzalandı.

GİRİŞİMCİLİK BİLİNCİNİ YAYGINLAŞTIRACAK İŞBİRLİĞİ
24.11.2021 - 09:41
Güncelleme 24.11.2021 - 09:42
Haber Merkezi

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında eğitimde girişimciliğin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında imzalanan "Çocuklar ve Gençler Arasında Girişimcilik Bilincini Yaygınlaştırma İş Birliği Protokolü" ile gençlerin yaşam kalitelerini geliştirmek, serbest girişim, iş yaşamı ve ekonominin değerinin anlaşılmasını sağlamak, işgücünü artırma ve yönetme becerileri kazandırmak, hayatlarında finansal yönetim uygulamaları için yardımcı olmak gibi konular amaçlanıyor.

İşbirliğini değerlendiren Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi, “Düzce’deki öğretim kurumlarındaki öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin gelişimine odaklanan programlarımız ile girişimci zihin yapısında gençlerin ve çocukların yetişmesinin yanı sıra öğretmenlerimizin de gelişimini hedefliyoruz.’ dedi

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirilen işbirliği; girişimciliğin öneminin anlaşılmasını, öğrencilerin, iş yaşamının koşullarına ve çalışma düzenine daha hızlı uyum sağlamalarını, girişimci bakış açısıyla konulara yaklaşma becerilerinin geliştirilmesini, ekonomiyi ve küreselleşmeyi anlamanın kendi gelecekleri üzerindeki etkilerini fark edebilmelerini, meslek seçimlerini bilinçli yaparak, iş dünyası için hazır insan kaynağı olarak yetişmelerini ve eğitilmelerini amaçlıyor.

Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak ilkokuldan liseye kadar öğrencileri girişimci zihin yapısıyla yetiştirmeyi hedef aldıklarını belirten Çelebi; “Öğrencilerimizin çeşitli uygulamalı çalışmalar ve farklı öğrenme biçimlerini destekleyen teknolojik araçlarla, okullarında öğrendikleri ile 21 YY.’ın beklentileri arasındaki bağlantıyı daha derinden kavramalarını amaçlıyoruz.” dedi.

Dünyayı fikirleriyle değiştirmeyi başaran girişimcilerin çoğunun genç yaşta deneyim kazanmaya başladığını da vurgulayan Çelebi, “Yürüttüğümüz çalışmalarda, özellikle erken yaşlarda girişimcilik deneyimi ile tanışan gençlerin yüzde 88’inin kariyer seçimlerine ilişkin fikirlerinin de netleştiğini gördük. Öğrencilerin girişimci davranış karakteristiğini oluşturan alanlarda yaptığı kendilerine ilişkin değerlendirmede ise yüzde 83 oranında iyileşme gözlendi.” şeklinde görüşlerini belirtti.


Editör: Y. Şentürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar