MEVLANA MTAL'DE DEĞERLER EĞİTİMİ

Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alan öğrencilere E-Twinning ile Değerler Eğitimi veriyor.

MEVLANA MTAL'DE DEĞERLER EĞİTİMİ
19.10.2021 - 17:43
Güncelleme 19.10.2021 - 17:43
Haber Merkezi

Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticiliğinde yurtiçi ve yurtdışı paydaşlarla hazırlanan ‘Masalina’ isimli E-Twinning projesi kabul edildi.
Projenin uygulama ve tasarım aşamasında 14-16 yaş, uygulama sürecinde ise 4-10 yaş aralığında olan öğrenciler yer alıyor. 4-10 yaş çocuklarına verilecek olan değerler eğitimi çocukların tüm gelişimleri açısından önem taşıyor. Eğitim sisteminin öğretim programının tüm kademelerinde projede ele alınan değerlerin var olması öğrenme ve pekiştirmeyi arttırması hedefleniyor.

Seçilen kukla objesi ve çeşitli etkinlikler ile 4 ay boyunca her ay 4-10 yaş arasındaki öğrencilere bir değerden bahsedilecek ve öğrencilere sorumluluk verilerek yine her ay bir değer işlenecek. Ayın sonunda ise ele alınan değerin ne kadar öğrenildiği ölçülecek.
Proje çalışmasında toplam 9 öğretmen yer alıyor. Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Bahriye Sezgin Projede kurucu olarak çalışmalarını sürdürüyor.
Proje çalışmasına lise, okul öncesi ve ilkokul seviyelerinden öğrenciler katılım sağlayacak. Projeye Romanya’dan Scoala Gimnaziala Nifon Balasescu, Tulcea, Romanya, Ürdün Alaal Secondary Comprehensive School for Girls, Irbid, Ürdün; Düzce’den Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yozgat Sorgun’dan Gedikhasanlı Şehit Mustafa Önder İlkokulu, Zonguldak’tan Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Çaycuma Anaokulu, Akçahatipler ilkokulu ortak çalışma yapacak.
Projede yer alan “Masalina” karakteri tamamen lise öğrencilerinin özgün çizimleri ile çizilip onların elleri ile örülerek hayat buldu.


Editör: Y. Şentürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar