EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE DÜZCE’DEN DE DESTEK

AK Parti Genel Başkanvekili, son başbakan Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım ile birlikte, Türk Kızılayı’nın ‘ 81 İl 81 Anaokulu’ projesi kapsamında yaptırılan Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu’nun açılışına katılacak.

EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE DÜZCE’DEN DE DESTEK
23.10.2021 - 14:06
Haber Merkezi

Türk Kızılayı İstanbul Başkanlığının ülkenin dört bir köşesinde eğitim seferberliği adına başlattığı  ‘81 İl 81 Kızılay Anaokulu’ projesinin bir ayağı da Düzce’de gerçekleştiriliyor. Ülke genelinde 81 ilde 81 anaokulu yapımına başlanırken Düzce’de de anaokulu inşaatı sona erdi. İnşaatı sona eren anaokuluna Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu adı verilirken okulun açılışı büyük bir törenle 26 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek.

BİNALİ YILDIRIM VE EŞİ AÇILIŞA GELİYOR

Cumhuriyet tarihinin son Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve projenin en büyük destekçisi olan Semiha Yıldırım'ın katılımlarıyla Koçyazı Mahallesinde yapılan Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirilecek. Noyan Altuğ, Türk Kızılayı İstanbul Merkez şubesi, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesinin yapımına ortak olduğu 160 öğrenci kapasiteli anaokulunda 116 öğrenci eğitim görmeye devam ediyor.

"GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ"

 ‘ 81 İl 81 Kızılay’ anaokulu projesinin çok önemli bir çalışma olduğunu vurgulayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza donanım kazanmaları, kültür, bilim ve çağın şartlarına göre yetişmeleri için çaba sarfetmek ve onlara fiziki koşulları sağlamak bizim önceliğimizdir. Bu çerçevede eski Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın değerli eşleri Semiha Hanımefendi, Türk Kızılayı ve bağışçıların desteği ile ilimizde de bu proje hayata geçti.” ifadelerinde bulundu.

Kaptan Altay Altuğ Kimdir?

Anaokulu ismini aldığı Kaptan Altay Altuğ, 1952 yılında bugünkü İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden mezun olmuştur. Türkiye Denizcilik Kurumu’nda (Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.) çalışmıştır. 1979’da emekli olduğunda,  Türkiye’nin ilk özel kılavuzluk ve römorkörcülük şirketini kurmuştur. Altay Altuğ, hâlen UZMAR’ın başkanıdır.


Editör: H. İşcan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar