M.Akif İnan Hafız Anadolu İHL iddialara cevap verdi

Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yönelik zorla yardım talep edildiği iddialarına karşı okul aile birliği ve Önder camiası basın açıklaması yaptı. Her iki açıklamada da okulun başarılarına dikkat çekildi ve iddiaların asılsız olduğu ifade edildi.

M.Akif İnan Hafız Anadolu İHL iddialara cevap verdi
4.09.2020 - 10:54

OKUL AİLE BİRLİĞİ AÇIKLAMASI

Okulumuz Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı örgün eğitim ile birlikte hafızlık projesi uygulayan proje okuludur. Okulumuzda 678 öğrenci bulunmakta ve bu öğrencilerden 400’ü de hafızlığını okulda bitirmiş durumdadır. Okul içinde aynı anda proje gereği  Kız ve Erkek Kur’an kursları mevcuttur.

Okulumuz, hafızlık projesini yürüttüğü için yılın 12 ayı boyunca 6 ayrı binada ( erkek okulu, kız okulu, kız pansiyonu, ortaokul erkek pansiyonu, lise erkek pansiyonu, kapalı spor salonu) eğitim ve öğretime devam etmektedir. Hiçbir veliden hiçbir şekilde zorla yardım talep edilmemektedir. Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim giderleri Okul Aile Birliği tarafından karşılanmaktadır. Okulumuzla  ilgili basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı, hiçbir velimizden zorla yardım  talep edilmediği aksine okulda öğrenim görmekte olan 100’ ün üzerinde öğrencinin yemek, servis ve eğitim giderlerinin okul aile birliği tarafından karşılandığı ortadadır. Okul Aile Birliğimiz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından denetlenmektedir ve her türlü denetime de açıktır.

Bazı basın – yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili soruşturma başlatılmış olup soruşturma neticelenince Okul Aile Birliğimiz okulumuzla ilgili kamuoyunu yanıltıcı haberler yapanlara karşı yasal haklarını sonuna kadar kullanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖNDER CAMİASI

Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi örgün eğitim ile birlikte hafızlık projesi uygulayan okulların öncüsü konumundadır. Bu itibarla Türkiye’ de sayıları 193’ü bulan Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi uygulayan okullara örnek teşkil eden okulların başında gelir. Okul hafızlıkta, akademik başarıda, ulusal ve uluslararası bilim ve teknoloji yarışmalarında 28 derece elde ederek büyük başarılar göstermiştir.  Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi adeta alanında Düzce’nin Türkiye’ de tanınan ve Düzcemizi tanıtan yüzüdür.

Yine bu yıl hafız öğrencilerden oluşan takımlarla 2020 TEKNOFEST Gaziantep yarışmalarında okulda ilk kez kurulan İnsansız Hava Aracı Liseler arası yarışmada Türkiye’de ilk 29 takım arasına girerek finalist olmuştur. Yine ilk kez katıldığı Alçak İrtifa Roket Yarışmasında ilk 32’ ye girerek atış hakkı elde etmiştir. Bunların dışında Uçan Araba Tasarım yarışmasında Türkiye 3.’lüğü, Çevre ve Enerji kategorisinde Türkiye 4.’lüğü, Akıllı Araçlar Ulaşım Kategorisinde Türkiye 15.’liği ile 2020 TEKNOFEST Gaziantep finallerine katılmaya hak kazanmıştır. İnşallah Gaziantep’ te Düzcemizi gururla temsil edecektir.

Bu tür başarılarıyla Türkiye’ de ses getiren güzide okulumuz Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ nin kamuoyunda mesnetsiz haberlerle yer alması ÖNDER camiası olarak bizleri yaralamıştır. Bu durumun açılan soruşturma neticesinde netleşeceği inancıyla birlikte tarafımızca da konunun takip edileceği hususunu kamuoyuna saygıyla bildiririz. (Haber Merkezi)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (13)

 • Egitimci
  Egitimci
  5.09.2020 23:20

  Başarı tesadüfi değildir. Başarıda emek vardır.fedakarlik vardır Taşın altına elini koymak vardır.Calismak vardır.Ama hiç bir belge ve bilgiye dayanmadan masa başından iftira atmak kolaydır. Amaç üzüm yemek değil bagciyi dovmektir.Allah bunlari islah eylesin

 • Ah sen
  Ah sen
  4.09.2020 22:28

  Başarı her zaman taşlanır bizimde çocuğumuz orada okuyor bağış talebi olmadı

 • Veli
  Veli
  4.09.2020 21:26

  Duzcemizin güzide okullarından olan iho ya yapılan bu yakıştırmaları kınıyorum Meyve veren ağaç taşlanır bu kadar emek bazılarının mesnetsiz sözleriyle zayi olamaz

 • hakkı
  hakkı
  4.09.2020 18:14

  Çamur at izi kalsın durumu olmamalı,okul aile birliği gerekli yasal işlemleri başlatmalı bu çirkin iftiralar için.

 • dert
  dert
  4.09.2020 18:12

  Allah CC. böyle bir kuruma bu çirkin iftiraları atanlara fırsat vermesin.Birazcık da olsa utanma nasip etsin tabi ki utanmayı biliyorlarsa.

 • Aba Müslim Keteci
  Aba Müslim Keteci
  4.09.2020 15:31

  BAŞARAMAYACAKLAR, ÖNÜNE GEÇEMEYECEKLER, ENGEL OLAMAYACAKLAR, HER DÖNEMDE VAR OLAN EBREHELER VE EBU CEHİLLERE KARŞI ALLAH MUTLAKA EBABİLLERİNİ GÖNDERMİŞ VE ONLARI KAHRU PERİŞAN ETMİŞTİR. BUGÜNÜN VE GELECEĞİN EBABİLLERİ OLAN KUR-AN BÜLBÜLLERİNİN BAŞARILARINI GÖRDÜKÇE HASETLERİNDEN, KİNLERİNDEN ÇATLAYIP KAHROLACAKLAR. NE YAPARLARSA YAPSINLAR, NASIL KARALARSALAR KARALASINLAR, ONLARIN BİR HESABI VARSA, ALLAHIN DA BİR HESABI VARDIR. MEVLA GÖRELİM NEYLER, NEYLERSE GÜZEL EYLER

 • E.ÇAKIR
  E.ÇAKIR
  4.09.2020 13:57

  ATILAN MESAJDA VELİLERDEN ZORLA BAĞIŞ İSTENDİĞİ SONUCUNA VARMAK AKIL TUTULMASI YAŞAMAKTIR.BU TÜR MESAJLARI HER OKUL ATAR.DURUMU OLAN VELİLER YARDIM YAPAR.OLMAYAN YAPMAZ.DÜZCE EĞİTİMİ İLE İLGİLİ BİRÇOK SIKINTI VARKEN BÖYLE HABERLERİN YAPILMASININ AMACI NE OLABİLİR?BENCE BASIN OLARAK HABER YAPMANIZ GEREKEN MESELELER DE BU SORUN SONLARDA KALIR.

 • yusuf
  yusuf
  4.09.2020 14:21

  bazi karaktersizler bizim adimiza yalan haber yapmislar lutfen yalan haberlere inanmayiniz

 • Leyla ersoy
  Leyla ersoy
  4.09.2020 13:37

  Okulumuz bu projede örnek bir okul olarak türkiyenin çeşitli yerlerinden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapmiş ve takdirle karşlanmiştır.bugün e kadar sekülerlik kaygısı taşıyarak başarısını kimsenin gözüne sokma ihtiyacı hissetmemiştir taki çirkince ve çarpıtılarak yapılan alçakça saldırılar haddini aşana kadar. hafızlar yatağı olan düzcemize yakışmayan bu haberleri şiddetle kınıyorum.pes ya hu

 • Leyla ersoy
  Leyla ersoy
  4.09.2020 13:25

  Okulumuz bu projede örnek bir okul olarak türkiyenin çeşitli yerlerinden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapmiş ve takdirle karşlanmiştır.bugün e kadar sekülerlik kaygısı taşıyarak başarısını kimsenin gözüne sokma ihtiyacı hissetmemiştir taki çirkince ve çarpıtılarak yapılan alçakça saldırılar haddini aşana kadar. hafızlar yatağı olan düzcemize yakışmayan bu haberleri şiddetle kınıyorum.pes ya hu

 • Ramaza KIDIK
  Ramaza KIDIK
  4.09.2020 12:52

  Bir veli olarak söylüyorum bırakın zorla para istemeyi bir çok öğrencinin ihtiyaçları bile okul tarafından karşılanıyor.

 • Emine Çarıkçı
  Emine Çarıkçı
  4.09.2020 12:08

  Meyve veren ağaç taşlanirmiş.imam hatiplerin başarılarını cekemeyenlerin çirkin iddialarından başka birsey degil bu söylemler. Ihtiyaç sahibi ve basarili ogrencilere her türlü yardim ve kolayligin sağlandığına bizzat şahidiz

 • Fatma destan
  Fatma destan
  4.09.2020 11:42

  Düzcem adına bu şerefi yüklendiğiniz için teşekkür ederiz Allah iki dünyadada aziz etsin sizleri

Resmi İlanlar