ÇOK BÜYÜK PROJELERE İMZA ATAN FİRMALARLA GÖRÜŞTÜ

Yüksek hızlı tren hattının Düzce-Bolu-Gerede güzergahından geçmesi için proje hazırlayan ve bu projenin kabulü için kamuoyunu harekete geçirmeye çalışan Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar bu işin peşini bırakmıyor. Şamandar, katıldığı fuarda YHT projesi için, Osmangazi ve Çanakkale köprüleri gibi çok büyük projelere imza atan inşaat firmaları ile görüştü.

ÇOK BÜYÜK PROJELERE İMZA ATAN FİRMALARLA GÖRÜŞTÜ
12.10.2021 - 12:54
Güncelleme 12.10.2021 - 15:35
Özel Haber
437
3

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Ekonomide ve teknolojide üst seviyelerde bulunan bütün ülkelerin vazgeçilmezleri arasında yer alan ve taşıdığı yolcu ve sanayiye yaptığı katma değerle ülkelerin değerine değer katan yüksek hızlı tren için Düzce’nin de içinde bulunduğu İstanbul- Ankara YHT hattı inceleme  ve değerlendirme aşamaları devam ediyor. Bu kapsamda Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’nın yıllar önce yaptığı Adapazarından sonra Mudurnu Beypazarı hattının insanlardan uzak ve maliyetinin yüksek oluşu gözleri, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar ile YHT konusunda uzman Japon bilim adamlarının çizdiği projeye çevrilmesine neden olmuştu. Prof. Dr. Şamandar ve Japon bilim insanlarının çizdiği projeye göre İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu illerinde sanayi ve yerleşim yerlerinden geçen YHT ile , Ankara’ya 90 dakika içinde ulaşılacak.

Uzmanlar,  YHT İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara hattının en çok Düzce’ye kazandıracağını, Türkiye’nin gizli kalmış birçok turizm destinasyonunu barındıran Düzce’nin Dünya ya açılmasında yardımcı olacağını dile getiriken, Şamandar'ın hazırladığı proje ile Düzce'nin cazibe merkezi haline geleceğini de savunuyorlar.

Şamandar, Düzce ile birlikte bölge illerine çağ atlatacak olan Yüksek Hızlı Tren çalışmalarına bütün hızıyla devam ederken, son olarak,  Ulaştırma Bakanlığı'nın  İstanbul Atatürk hava alanındaki 12.ulasim şurasına ve fuarına  katıldı.

YHT hattıyla ilgili projesini Türkiye genelinde çok büyük işlere imza atan inşaat firmaları ile paylaşan Şamandar, " istanbul Ankara YHT hattının fizibilitesini yapan firma ve ülkemizin otoyollarını,  3. köprüyü,  Osmangazi, Çanakkale köprülerini,  yeni yapılan YHT hatları ile  ülkemizde ve dünyada çok büyük projelere imza atan inşaat firmalarıyla  görüştük. İstanbul, Gebze, Kocaeli,  Sakarya, Hendek, Düzce,  Bolu, Gerede, Ankara YHT projesi ile ilgilendiklerini söylediler..Japon hocalarımızla beraber yaptığımız çalışmaları kendilerine takdim ettik. Ülkemizin kalkınması için çok gerekli olan İstanbul Ankara YHT adına çok güzel gelismeler oldu. Ülkemiz kalkınacak hayatımız değişecek." şeklinde paylaşımda bulundu.


Editör: Y. Şentürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • İlhami Atasever
  İlhami Atasever
  15.10.2021 06:48

  Ayham hocam! Emekleriniz inşallah zayi olmaz da başarılı olursunuz. YHT konusunu ısrarla sürekli gündemde tutmanızı takdirle izliyorum. Tebrik ediyorum.

 • İlhami Atasever
  İlhami Atasever
  15.10.2021 06:47

  Ayham hocam! Emekleriniz inşallah zayi olmaz da başarılı olursunuz. YHT konusunu ısrarla sürekli gündemde tutmanızı takdirle izliyorum. Tebrik ediyorum.

 • Bekir bozkurt
  Bekir bozkurt
  12.10.2021 22:45

  Düzce nin tek kurtuluşu YHT