PEŞ PEŞE YAPILAN ZAMLAR VATANDAŞI ÇARESİZ BIRAKTI

Düzce'de kömür fiyatlarına gelen zamlar vatandaşı kaçak ve kullanılması yasak kömüre yönlendiriyor. vatandaşın yaşadığı sıkıntıyı fırsata çeviren bazı kömür satıcıları da kaçak kömür satışı yaparken, son bir haftada belediye zabıta ekipleri 2 ayrı denetimde yasak kömür satışı yapan firmalara cezai işlem uyguladı.

PEŞ PEŞE YAPILAN ZAMLAR VATANDAŞI ÇARESİZ BIRAKTI
13.10.2021 - 22:05
Güncelleme 15.10.2021 - 15:30
Özel Haber
297
0

Geçtiğimiz aylarda fiyatı en çok artan ürün olan kömüre ucuz yoldan ulaşmak isteyen vatandaşlar kullanımı yasak kaçak kömüre yöneldiler. Kömür fiyatlarındaki artış el yakarken, kış mevsiminin yaklaştığı şu günlerde bu fiyatların dar gelirli vatandaşları sıkıntıya sokacağı tartışılmaz bir gerçek. Ancak vatandaşın yaşadığı ekonomik zorluğu fırsata çevirenler her zaman olduğu gibi kömür konusunda da ortaya çıktı.

Düzce'nin en büyük sorunlarından biri olan hava kirliliğine neden oluyor gerekçesi ile kalorifik değeri düşük kömürün satılması yasak ancak, kömür fiyatlarına yapılan zamların ardından ucuz ve kaçak kömüre de rağbet arttı. Belediye Zabıta ekipleri son bir haftada 2 kez yerli kömür sattığı belirlenen firmalara baskın düzenledi. Baskınlardan birinde kaçak kömürü normal yollardan satan bir firma hakkında işlem yapılırken, diğer firmanın ise sosyal medya üzerinden satış yaptığı tespit edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ile koordine halinde denetimleri sürekli hale getiren Zabıta Müdürlüğü, hem kömür satış yerlerini hem de vatandaşları kalorifik değeri düşük yerli kömür kullanmamaları konusunda uyarıyor ancak, zamlarla beli bükülen vatandaşların ucuz kömürü tercih etmesi yasak satış yapan firmalara cesaret verdiği görülüyor.


Editör: H. İşcan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.