BAKKALLARIN GÖZÜ KULAĞI MECLİS’TE

Düzce'de faaliyet gösteren bakkal esnafının gözü kulağı TBMM’de. Bakkallar yeni perakende yasasının onaylanmasını merakla bekliyor.

BAKKALLARIN GÖZÜ KULAĞI MECLİS’TE
23.10.2021 - 09:58
Haber Merkezi

TBMM’nin açılmasıyla birlikte bakkal esnafının yıllardır güncellenmesi istediği ve her fırsatta dile getirdiği Perakende Yasası için heyecanlı bekleyiş de başladı. Meclise sunulan zincir marketlerin kuralsız bir şekilde açılışların önüne geçecek, şehir dışına taşınmalarını sağlayacak, belli kriterlere göre açılmalarını zorlaştırılacak ve haksız rekabete son verecek perakende sektörünü düzenleyen yeni yasanın zaman kaybedilmeden çıkarılması bekleniyor. Artık esnafın dayanacak gücü kalmadığı, hemen her gün yine sokak aralarında açılmaya devam eden zincir marketlerin esnafın sabrını taşırdığı belirtilirken, beklenen yasanın marketlerin şube sayıları ve açılış konumlarına kural getirilmesinin yanı sıra, esnaf açısından haksız rekabet ortamının son bulmasını sağlayacağı, fiyatlardaki artışların yerine istikrarlı bir döneme girileceği için vatandaşın da cebini de rahatlatacağı düşünülüyor.

GÜZEL HABER BEKLİYORLAR

Yenilenmiş perakende yasasının enflasyona da etki edeceğini vurgulayan esnaflar,  “Yasanın yinelenerek güncellenmesiyle birlikte enflasyonun düşmesi, tekelci fiyatların engellenmesi ve haksız rekabetin ortadan kalkması sağlanacaktır. Yine her geçen raflardaki ürünlerin fiyatlarını istedikleri gibi arttıran zincir marketler çıkarılacak bu yasa ile durdurulacaktır. Kulağımız TBMM’den gelecek güzel haberlerdedir.” şeklinde konuştu. CENGİZ KELEŞ


Editör: Y. Şentürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar