Vatandaş olimpiyat kavşağına sahip çıktı

Olimpiyat Kavşağının meclis kararı olmadan isminin değiştirilmesine ve dev tabelanın asılmasına tepki gösteren vatandaşlar, yeni tabelanın üzerine eski ismi asarak, millet iradesinin üzerinde hiçbir şey olmadığını gösterdi.

Vatandaş olimpiyat kavşağına sahip çıktı
3.11.2021 - 17:05
Güncelleme 4.11.2021 - 09:20
Haber Merkezi

Olimpiyat Kavşağı'ndaki isim değişikliğini içine sindiremeyen bir grup vatandaş, protesto eylemi yaptılar. Sancaklı kavşağı yazan büstün üzerine Olimpiyat Kavşağı yazan siyah örtü serdiler. Vatandaşlar, yarın akşam yapılacak meclis toplantısında kararın geri alınmasını beklediklerini dile getirdiler.

Olimpiyat kavşağının isminin Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Son olarak yıllardır Olimpiyat Kavşağı çevresinde yaşayan bir grup vatandaş belediyeyi protesto eden bir eylem gerçekleştirdiler. Sancaklı yazan büstün önünde toplanan vatandaşlar büstün üzerine Olimpiyat Kavşağı yazan siyah örtü çekerek tepkilerini gösterdiler.

Belediyenin kararını protesto eden vatandaşlar adına konuşan Engin Akar,  Olimpiyat Kavşağı ismi yeniden konuluncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi.

Akar, "Belediye 50 yıllık bir yere böyle bir şey yapamaz. Bizim yaptığımız suçsa bu tabelanın buraya konulması da suç. Meclisten geçer öyle koyarlar. Biz de meclisten geçirmemek için hakkımızı kullanıyoruz. Dünya şampiyonu olmuş bir kişinin, 50 yıllık bölgesine gelip de iki tane çiçek diktim diye bir isim değişikliği olamaz, ayıptır. O ailenin yaptığı, belediyenin yaptığı ayıptır. Biz bu tabela kaldırılıncaya, bu isim yeniden konuluncaya kadar eylemlerimize devam edeceğiz. Öyle illegal değil ama tepkimizi dile getireceğiz. Meclis yarın akşam toplanacak, inşallah yerinde bir karar alıp kaldırırlar." şeklinde konuştu.


Editör: Y. Şentürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • sabahattin bahtiyar
  sabahattin bahtiyar
  9.11.2021 12:51

  bende olimpiyat kavsagi olsun olmasigerekir

 • İsmail Bedirhan
  İsmail Bedirhan
  3.11.2021 18:40

  Şahsım adına çok üzüldüm yapılan herşey güzel dir biriyapıyor biri gelip yıkıyor o ismin düzceli için anlamı büyük olimpiyat kavşağı.

Resmi İlanlar