DOĞAYI İNSANLARDAN KURTARALIM

Düzce’nin turizm alanında önemli yere sahip olan yaylaları insan işgali altında yok oluyor. Özellikle hafta sonları yeşil alanları tercih eden vatandaşlar, yaylaları çöplüğe çeviriyor.

DOĞAYI İNSANLARDAN KURTARALIM
29.11.2021 - 17:56
Güncelleme 1.12.2021 - 09:19
Haber Merkezi

Turizm kenti olduğu sık sık dile getirilen Düzce, özellikle yaylaları konusunda şanslı illerden biri.  Onlarca yaylası bulunan Düzce’de  özellikle hafta sonu insanlar iyi vakit geçirmek ve şehir stresinden uzaklaşmak için yaylaları tercih ediyor.

Ancak insanoğlunun elinin değdiği yaylalar, çöpten ve çevre kirliliğinden geçilmiyor. Sinekli Yaylası da bu yaylalardan bir tanesi. Doğa tutkunlarının uğrak mekanlarından biri olan Sinekli yaylası, haftasonu misafirlerini tüm güzelliği ile ağırlarken, yiyip içip çöplerini çevreye atan insanlar, tüm doğanın dengesini bozuyor. Sinekli yaylasında hafta sonu eğlenen bir grup vatandaş, aldıkları alkollerin bile şişelerini çöpe atmak ya da bir poşete koyup en yakın çöp konteynırına bırakmak yerine gelişigüzel yaylanın ortasına atıp evlerine gittiler.

Durumu fotoğraflayıp sosyal medyasında paylaşan duyarlı vatandaşlar ise, Yaylaları kullananların çöplerini doğaya değil en yakın çöp konteynırına atmalarını istedi.


Editör: Y. Şentürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli..
    Düzceli..
    19.12.2021 17:28

    Bu toplum, 70 yılda bu duruma getirildi.. Ben ve benim çevrem hiçbir kırsal alanda, yaylada çöp bırakmaz.. Hatta gittiğimiz yerlerde, gücümüz yettiğince temizlik yaparız.. Bu ükede eğitime vurulan her darbe bizi bu günlere getirdi.. Eğitimden kastım milattan önce 3000 seneyi, mikro organizmaları öğretmek değil.. İnsan olmanın donanımlarını, önceliklerini, sorumluluklarını öğrenmektir..

Resmi İlanlar