ŞİRİN PAYZIN “ÖNÜMÜZDE ZOR BİR KIŞ VAR”

Türkiye'nin tanınmış gazetecilerinden Şirin Payzın, kayıvalidesinin cenazesi dolayısıyla Düzce'ye geldi. Payzın, hem ekonomi hem erken seçim ile ilgili olarak Oxijen Tv mikrofonuna özel açıklamalarda bulundu.

ŞİRİN PAYZIN “ÖNÜMÜZDE ZOR BİR KIŞ VAR”
30.11.2021 - 18:05
Haber Merkezi

SEKA eski Genel Müdürü Adem Gümüş’ün eşi, Gazeteci Şirin Payzın’ın kayınvalidesi Fidan Gümüş Düzce Merkez Büyük Cami’de kılınan cenaze namazının ardından Şehir mezarlığına defnedildi.
Cenazeye katılan Gazeteci ve Program Yapımcısı Şirin Payzın  Oxijen Tv mikrofonuna gündemle ilgili görüşlerini paylaştı. 
Kayınvalidesi Fidan Gümüş’ü kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduklarını kaydeden Gazeteci Payzın, Gümüş'ü “çok kıymetli ileri görüşlü, açık sözlü ve güçlü bir insandı” diye tasvir etti.


EKONOMİK VE SİYASİ KRİZE DİKKAT ÇEKTİ 
Türkiye’nin hem siyasi hem de ekonomik açıdan ciddi bir kriz içinde olduğuna dikkat çeken Gazeteci Şirin Payzın, çok farklı duruşta yer alan muhalefet partilerinin prensipte işbirliği yaptıklarına dikkat çekerek : “Bu prensiplerin yerli yerine oturması çok önemli. Önümüzdeki süreçte sadece seçimleri kazanmak yetmeyecek.20 yıl sonra geldiğimiz bu siyasi ve toplumsal anlamdaki ruhsal çöküntünün yeniden kurulması gerekecek. Yeni dengelerin yerli-yerine kurulması gerekecek.Bu da zaman alacak. Üniversitelerin, kadınlara yönelik şiddetin, toplumdaki ayırımcılığın, bürokrasinin, Türkiye’nin devlet yapısının yeniden yapılanması gerekecek”dedi.


EKONOMİK SORUNLAR DERİNLEŞİYOR
Muhalefetin tarihte hiç olmadığı kadar biraraya gelebildiklerine şahit olduklarını kaydeden Gazeteci Şirin Payzın:“Ben ekonomik sorunların daha da derinleşeceğini düşünüyorum. Özellikle çalışan işçiler memurlar için emekliler için önümüzde çok zor bir kış ve zor bir ekonomik dönem var. Bundan sonra bunu geri döndürebileceklerini düşünmüyorum. Yurt dışından para arıyorlar ama durumun daha da kötüye evrileceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.


SEÇİME MHP LİDERİ BAHÇELİ KARAR VERİYOR
Erken seçim ihtimali ile ilgili görüşlerine de başvurduğumuz Gazeteci Şirin Payzın, “Böyle bir ekonomik tablo varken erken seçime gitmek ne kadar akıllıca olur iktidar için bilemiyoruz. Seçimin ne zaman yapılacağını biliyorsunuz MHP lideri Bahçeli karar veriyor. Şu anda her şey olabilir. İmkan dahilinde her şey olabilir. Hem siyasetçiler, hem halk açısından hem de gazetecilerin, herkesin hazırlıklı olması gerekir” dedi.


Editör: Y. Şentürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar