GENEL KURULDA DÜZCEYİ ANLATTI

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir TBMMde gündem dışı söz hakkı alarak geçtiğimiz yıl yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmak için yapılan faaliyetleri anlattı. Ayrıca Keşir AK Partinin son 5 yılda yaptığı yatırımları tek tek sıraladı.

17.06.2020 - 19:36

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir TBMM genel kurulunda gündem dışı söz alarak geçtiğimiz yıl yaşanan sel felaketinin ardından yapılan çalışmaları ve ayrılan ödenekleri tek tek açıkladı. Keşir ayrıca Düzce'ye son 5 yılda yapılan çalışmaları da anlattı. 

HAFTALARCA BÖLGEDEN ÇIKMADIK
Keşir sel felaketinin ardından hemen bölgeye giderek çalışmalara başladıklarını ifade ederek; "Düzce ülkemizin en genç ilidir ve demokrafik çeşitliliği en zengin illerinden de biridir. 17-18 Temmuz tarihinde yaşanan sel felaketlerinde TBMM faaliyetleri sabah saatlerinde devam ediyordu. İzin alarak İçişleri bakanlığı yardımcılarımız ve AFAD yetkilileri ile hemen ilimize hareket ettik. TBMM çalışmalarının ardından Fahri Çakır ve Ümit Yılmaz Milletvekillerimiz bölgeye gittiler. İlk günden itibaren sayın Cumhurbaşkanımız bizimle çok yakından ilgilendi. İlgili tüm Bakanlarımız bölgeye aktılar, Çevre Bakanımız, İçişleri Bakanımız, Çalışma Bakanımız Tarım orman bakan yardımcımız Düzcede bir sefereberlik başlattılar. ilimizde hem vatandaşlarla hem yetkililerle çeşitli görüşmelerde bulundular. Haftalarca bölgeden çıkmadık. 
Afetzedelere toplam 9 Buçuk milyon nakdi ödeme yapıldı. Yıkılan Köprü ve Menfezler için Özel idare üzerinden 40 Milyon'u aşkın ödenek çıkarıldı. Bölge belediyelerimize 7 Milyon'u aşkın destek verildi. Toplamda 57 Milyon'dan fazla ödenekle selin izleri silinmeye çalışıldı.
Büyük Melen Çayı üzerindeki Bezirgan köprüsü için proje ve ihale  çalışma DSİ 3. bölge tarafından devam ediyor. çoğu sel bölgesinde olmak üzere 49 adet köprü ve menfez için ödenek ayrıldı, ihalesi yapıldı" dedi


HİZMETLERİ ANLATMAK SAATLER SÜRER
Keşir Düzce'ye yapılan hizmetlerin de bir bölümünü hatırlattığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; "Düzce'de AK Parti döneminde eğitim, sağlık, ulaştırma, sanayi, sosyal politikalar, Yerel yönetimler, Gençlik Hizmetleri konusunda aldığı yatırımları ben burada ne 5 dakikada anlatabilirim ne 50 dakikada anlatabilirim, saatler sürer. 


BİZ SORUNLARI KONUŞMUYORUZ, ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ
Son 3-5 yılda yaptıklarımızı kısaca anlatcam. Biz AK Parti milletvekilleri olarak sorunları konuşmuyoruz, biz çözüyoruz, çözümleri anlatıyoruz. 
Sadece son 5 yılda 300 yataklı hastane, Otogar, Kültür Merkezi, OSB Yolu, Otoban bağlantı yolu, Kaynaşlı bağlantı kavşağı yapılmıştır, Kalıcı işyerlerindeki sorunlar çözüldü ve bölgeye iki yurt kazandırıldı. Aynı zamanda bu bölgeye bir gençlik merkezi bir semt polikliniği, Bir aile sağlığı merkezi kazandırıldı. İlimizdeki 100 yataklı fizik tedavi hastanesi yine bu dönemde olmuştur. Geçtiğimiz hafta yaptığımız çalışmalarla hastane kapasitesini 145'e çıkarıyoruz. 


İLÇE HASTANELERİ YAPILDI
2014 yılında 3 tane ilçe hastanemizi tamamladık. Bu yıl da Çilimli İlçe hastanemiz son aşamaya geldi. 
Sadece son iki yılda 11 sağlık birimini yaptık bitirdik ve açılışını gerçekleştirdik. Büyükşehir olmayan tek ilde çocuk izlem merkezini açtık. Bu konuyu çok önemsiyoruz. Sadece eğitimde 4 yılda 398 derslik açtık ve toplam ödeneği 124 Milyon TL 
Düzce Yurt sorunu hiç olmayan bir ildir. sadece son 5 yılda 7 Bin 648 kapasiteli 10 yurt açıldı. 


TEKNOPARK'IN MALİYETİ 28 MİLYON TL
Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü'nün de bakanlığı döneminde ilimiz 28 Milyon TL'lik bir teknopark kazandı. Bir büyük şehir hariç tüm ilçelerinde doğalgaz kullanılan ilk ildir. 


İŞKUR FAALİYETLERİNDE İLK SIRADAYIZ
AK Parti döneminde teşvik yasası ile birlikte sadec il dışından 72 sanayi kuruluşu tesis açtı. Geçtiğimiz yılda yapılan istihdam sefeberliği 7500 olan hedef 10 Bin'i aştı. Düzce işkur faaliyetlerinde birinci ildir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 


FINDIK İÇİN ÇALIŞMA GRUBU KURDUK
Fındık hasat dönemimiz yaklaşıyor. Alan bazlı destek AK Parti döneminde başladı. Her yıl yaptığımız gibi AK Parti çalışma grubumuz çalışmalarına başladı. müzakerelerimiz devam ediyor. Sınırlı kaynakları maksimum olarak Düzce'ye ulaştırmaya çalışıyoruz. Sorunları tek tek çözmeye devam edeceğiz" dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Vatandas
    Vatandas
    17.06.2020 20:38

    Sayin vekilim cevre yollari atik tesisleri ogretmen evi iffayiye asar ve karaca deresi yasam alani iki yildir ihalesi yapilan baslanmayan efteni kus cenletti karduz daha daricida eylem yapildi alt yapi dogal gaz isteriz diye hala hasarli okullar imar yollari cop isi hava kirliligi mehruk binalar sanayi donusum kentsel donusum sdatyum isi daha saymamiza gerek yok bize bunlarin sozu verileli yillar oldu biz bu yatirimlari bekliyoruz lutfen yoksa ilceler gibi merkezide kaybedebilirsiniz

Resmi İlanlar