Okul Öncesi Eğitimde İlk 8deyiz

​Düzce’nin 5 yaş, ana sınıfı okullaşma oranında hızla yükselişe geçtiği ortaya çıktı. Geçmiş yıllarda 54. sırada olan ilimizin, son 5 yılda büyük bir ivme kazanarak 8. sıraya yükseldi. .

Okul Öncesi Eğitimde İlk 8deyiz
2.07.2020 - 17:35

Düzce’nin eğitim alanında yakaladığı başarıyı twitter hesabından paylaşan AK Parti Düzce milletvekilli Ayşe Keşir, “ Okul öncesi, gelecek yıllar için önemli bir eğitim yatırımı. 5 yaş, ana sınıfı okullaşma oranında Düzce büyük mesafe kat etti,  4 yılda 54. sıradan  8. sıraya yükseldik.  Yüzde 87.61 okullaşma. Eğitim emekçilerimize, yöneticilerimize, teşekkürler “ ifadelerinde bulundu.

Eğitimin yatırımlarının sonuçları orta ve uzun vadede alınabildiğini söyleyen Milletvekili Keşir,”   ilmek ilmek emek istiyor. Düzce’de eğitim verimliliğini artırmak için her kademeyi ayrı ayrı çalıştık. AK Parti olarak sadece son dört yılda yaptığımız 398 derslik, 124 milyon TL’lik fiziki yatırımların yanısıra, okul öncesi eğitim, gelecek yılların Düzce vizyonu için en büyük yatırımlardan biri. Başta eğitim emekçilerimize, yöneticilerimize ve velilerimize de teşekkür ederim. Düzce, yarınlara daha güçlü hazırlanıyor “ değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar