KURUMLAR ARASINDA GÜÇLÜ BİR BAĞ OLUŞTURDU

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, bir yandan Oda faaliyetleri için çalışırken öte yandan da Düzce’nin ekonomi gelişimi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Bakanlıklar arasında mekik dokuyor. Tuncay Şahin son olarak TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde video konferans olarak gerçekleştirilen Karadeniz Bölge Oda ve Borsaları İstişare Toplantısına katılarak oda üyelerinin sorunlarını paylaştı.

KURUMLAR ARASINDA GÜÇLÜ BİR BAĞ OLUŞTURDU
2.10.2020 - 17:50

TOBB GİRİŞİMLERİ

TSO Başkanı Tuncay Şahin, Karadeniz bölgesindeki tüm Oda ve Borsa Başkanlarının katıldığı toplantıda şu görüşleri dile getirdi: “Üyelerimizin son dönemlerde en çok üzerinde durduğu konulardan biri Vergi, SGK ve diğer kamusal ödemelerin ötelenmesi oldu. Ayrıca ilimizde kurduğumuz Yatırım Ajansı ile de yatırımcılarımızın bürokratik işlemlerini hızlıca tek elden yapıyoruz. Düzce sadece sanayi alanında değil verimli toprakları sayesinde tarım alanında da iddialı bir alan. Bu noktada da üyelerimizin Tarımsal Kırsal Kalkınma Destekleri konusunda beklentileri oluştu. Bu konuda Düzce’nin de desteklenen iller arasına alınmasını istiyoruz”

BAKANLIK GÖRÜŞMESİ

Tuncay Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşerek, bölgedeki sanayicilerin üretim ve pazarlama konusundaki taleplerini iletti. Şahin, Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi ziyaretinde bu konuda şu görüşleri paylaştı: “ Yaşanan pandemi süreci hem üretimde bazı aksaklıklara neden olmuş, hem de ülkemizin en önemli ekonomik verisi olan ihracata olumsuz etkileri olmuştur. Devletimizin açıklamış olduğu ekonomik önlemlerin yanı sıra Eximbank ve diğer kamu kaynakları da ihracatçılarımıza destek olmuştur. Sanayicilerimizin beklentisi bu zorlu dönemde devletimizin ihracat ürünlerine uyguladığı komisyon konusunda da indirime gitmesi olacaktır. Aynı zamanda; sanayicilerimizin vergi ve faiz yükünün azaltılması, üretimin devamı için önemli bir adım olacaktır. Yine, yerli ve millileşme politikalarımız çerçevesinde; yerli makine kullanımın KOSGEB aracılığıyla teşvik edilmesi, ithalat miktarı yüksek stratejik ara malların yerli üretiminin teşvik edilmesi sanayicilerimizin üretim gücünü arttıracaktır”

PANDEMİ SÜRECİ

2018 yılı Nisan tarihinde seçilerek göreve başlayan Tuncay Şahin ve Oda yönetimi 2020 Mart ayı ile birlikte pandemi kısıtlamalarına maruz kaldı. Şahin ve yönetimi pandemi sürecinin başladığı andan itibaren İçişleri ve diğer Bakanlıklar ile Düzce valiliği tarafından oluşturulan tüm kurullar içinde yer aldı ve getirilen kuralları üyelerine ulaştırdılar. Özellikle Düzce Valisi Cevdet Atay’ın bizzat katıldığı merkez ve ilçelerdeki denetimlere katıldılar. Şahin, yine Vali Atay’ın pandemi koşulları içinde üretimlerine devam eden fabrika gezilerinde de hazır bulundu.

TSO Başkanı Tuncay Şahin’in ve yönetiminin her platformda üyelerinin sorunlarını dile getirmeleri, kurumlar arası diyalogları üyeler arasında olumlu olarak karşılanıyor.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar