MEHMET AKİF ERSOY ANILDI

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulünün 100. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma programı düzenlendi.

MEHMET AKİF ERSOY ANILDI
12.03.2021 - 14:10

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u Anma Programı, Düzce Valiliği Konferans Salonunda, Düzce Valisi Cevdet Atay, protokol üyeleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.  Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Tarih Öğretmeni Dr. İsmail Kaya tarafından yapıldı ve 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü konulu video izlendi. Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ''İstiklal Marşı'nın 10 kıtasının 10 ayrı öğrenci tarafından 10 ayrı mekânda'' okunduğu video izlendikten sonra Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Emre Alemdar, Mehmet Akif Ersoy'un 'BİRLİK' şiirini okudu.

100. Yıl kutlamaları ve anma günü etkinlikleri kapsamında İl genelinde düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'a Mektup Yazma Yarışmasında 1. Olan Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zehra Can'ın eserini okuması ile program sona erdi.

Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, katılımcılar tarafından beğeniyle izlenen programın hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçen Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar