• 20.09.2007
  • 3455

Düzce’ye cesur bir gazete kazandırma çabası ve yerel haberciliğe yeni bir soluk getirmek için 17 Nisan 2006’da ilk sayısı ile yola çıkan Düzce’nin Sesi Gazetesi’nde,  bugünden itibaren bayrağı biz devralmış bulunuyoruz.

 

Bu vesile ile gazetemizin bugüne gelmesinde büyük payı olan siz değerli okurlarımıza, kuruluşuna ilk harcı döken Sayın Orhan Kaya’ya, 2012 yılında nöbeti Kaya’dan devralan Sayın Hüseyin Bektaş’a ve kurulduğu günden beri gazetenin mutfağında emeği geçen herkese en kalbi duygularımla teşekkür ederim.

 

Elinizde tuttuğunuz gazete ve takipçisi olduğumuz haber sitemiz, dün olduğu gibi bundan sonra da Düzce’de yaşayan herkesin gözü, kulağı ve sesi olmaya devam edecek.  Düzce ve ilçelerin  biriken sorunlarına çözüm üretmek için her zaman yapıcı, bazen de eleştirisel haberler yaparak, kamuoyunun bilgilenmesini ve bilinçlendirilmesi görevimizi her zaman yerine getireceğiz. Amacımız üzüm yemek olacak bağcı dövmek değil…

 

Dönem dönem başka illerde olan güzel işlerin neden Düzce’de olmadığını sorgulayacak, bazen“beni de görün!” diyen yoksul vatandaşlarımızın sesi olmaya ve onlara yardım eli uzatılmasına aracı olacağız. Her fırsatta Düzce’de yaşayan herkesin daha iyi yaşama hakkı olduğunu dillendireceğiz.

 

Gerek günlük basılan nüshalarımız gerekse son dakika haberlerimizle www.duzceninsesi.com.trisimli WEB sitemizle dünyanın her tarafında yaşayan hemşerilerimize ulaşmayı görev sayacağız.

 

Hiç bir zaman yıkıcı, okurların ilgisini çekmek için suya yazılmış yazı gibi abartılı, asparagas, gerçekleri yansıtmayan masa başı haberleri yerine, soran, soruşturan, kimseye leke atmadan, sadece gerçekleri ortaya koyarak hakikatin peşinde olacağız.

 

Mutlaka eksiklerimiz olacak… Bunun bilincinde olarak, geleceğimizi planlayarak siz değerli hemşerilerimizin destekleriyle Düzce’mizin sorunlarının çözümü hususunda gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Düzce halkı ile devlet bürokrasisi ve yerel yetkililer arasında bir köprü vazifesi görerek, güzel bir iletişim aracı olacağız.

 

Düzce’mizin kalkınmasına, zorunlu yaşam alanı değil, “tercih edilen kent” olmasına katkıda bulunmaya uğraşacağız. Varlığınızdan ve bize duyduğunuz itimattan aldığımız güvenle her şeyin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Sizlerin yanımızda olduğunuzu hissettikçe, biz daha çok çalışacak, daha güzel çalışmalar yapacağız inşallah. ...

 

Basın ilkelerine bağlı olarak bağımsız, objektif, doğru ve ahlaklı habercilik yapmaya şartlar ne kadar zor olursa olsun, “kalemini kır ama satma” anlayışı ile hareket ederek, hiç kimsenin boyunduruğu altına girmeden ve ilke ve değerlerimizden taviz vermeden mücadeleye emin adımlarla devam edeceğiz.

 

Üzerimize düşen sorumluluklarımızı her şeyden üstün tutacağız. Doğru bildiğimizden dönmeyecek ve bizden bekleneni kalitemizden ödün vermeden yerine getirmeye devam edeceğiz.

 

Gayret bizden, teveccüh siz okurlarımızdan, takdir Yüce Allah'tandır.

 

Yolumuz açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Saygılarımızla...