• 23.10.2015
  • 5783

Bir süredir Oxijen Medya gurubu ailesine kattığımız Düzce’nin Sesi gazetesi ile ilgili  algı operasyonu yapılıyor.

Yapılan operasyonda gazetenin gerçek sahibinin belediye başkanı Mehmet Keleş’in olduğu ileri sürülüyor.

Yapılan algı operasyonunda Başkan Keleş, Medya üzerinden yapmak istediği her şeyi Oksijen Medya Sahibi ve Başkan Keleş’in de akrabası olduğu bilinen İslam Keleş üzerinden gerçekleştiriyor “  yaygarası koparılmaya çalışılıyor.

Öncelikle gerçekle alakası olmayan bu ve benzeri dedikodulara  neden cevap vermek için bir süre beklediğimizi açıklamak isterim. Çünkü yalan söylemeyi ve bizim üzerimizden başkalarını hedef göstererek akılları sıra pirim yapmayı meslek edinenler belki dedikodu yapmaktan vaz geçerler, kendilerinin de inanmadığı  yalanlara bir son verirler diye düşündüm.

Ancak görünüyor ki, biz sustukça meydanı boş bulanlar gerçekle hiçbir alakası olmayan ve  tamamıyla dedikoduya bağlı  söylemlerle kamuoyunu yanıltmaya  devam ediyor… Bu nedenle daha fazla susmanın onları tasdik etmek ve onlara sahip olduklarından daha fazla kıymet atfetmek anlamına gelebileceğini düşünerek zorunlu birkaç açıklama yapmayı uygun buldum.

Sevgili Düzceliler,

Oxijen Medya Tanıtım Grubu olarak, uzun zamandır bir parçası olduğumuz medya reklam tanıtım sektöründe basılı bir yayın organını ailenin içine katmak için birden fazla girişimde bulunduk.  Bu konuyla alakalı olarak işinin ehli, fikirlerine değer verdiğimiz kişive kuruluşlarla istişare içinde olduk. Saha çalışmaları yaptık. Aylık sektör dergilerinden haftalık gazetelere kadar bir çok yayın organı ile görüşmeler yaptık. Düzce’de günlük olarak yayın hayatına devam eden iki üç gazete  ile çok yakından ilgilendik. Gazetenin yöneticileriyle fiyat pazarlığına girdik.Şunu belirtmek  isterim ki; aylardır yürüttüğümüz görüşmeleri gözlerden uzak kapalı kapılar ardında değil, açık ve şeffaf bir şeklide yaparak  doğru bir karar vermeye çalıştık. Attığımız kararı da Düzce kamuoyu ile paylaştık.

Aylar süren pazarlık ve görüşmeler sonucunda, Düzcenin Sesi gazetesinin kıymetli sahipleriyle anlaşarak Noter, Valilik ve Basın Savcılığı işlemlerinin tamamlanmasının ardından gazeteyi  2 Eylül tarihinde Oxijen  ailesinin bir parçası haline getirdik. Bunu da Düzce kamuoyu ile paylaştık.

Sevgili Düzceliler,

Ben yüksek tahsilimi radyo, sinema ve televizyonculuk üzerine yaptım. Bundan 12  yılönce kurduğumuz Oxijen Medya ile sektöre ilk adımımı attım. Grup olarak bugünlere dişimizle tırnağımızla kazıyarak, bedeller ödeyerek ama hiçbir çalışanımızın alın terini çalmadan çırpmadan, iş yaptığımız paydaşlarımıza kazık atmadan geldik. Allah’ın izniyle aynı ahlak ve inançla yolumuza devam etmeye çalışıyoruz, çalışacağız…

Trabzon’dan Ordu’ya… Cumayeri ve Düzce’den İstanbul’a ve hatta hatta kapsama alanı Dünyanın irili ufaklı birçok ülkesine dağılan Keleş sülalesi,  Düzce’nin bir gerçeğidir. Binlerce üyesi olan bu sülalenin bir parçası olmaktan onur duyduğum gibi,  Keleş soyadına leke getirmemek için ben ve ailemin iyi niyetle çaba sarf ettiğini bilmenizi isterim

Mehmet Keleş, on binlerce Düzcelinin oyu ile seçilen bu kentin belediye başkanıdır. Benim akrabamdır. Onunla aynı Keleş soyadını taşımak benim ve akrabalarım için gurur vesilesidir.  Türk örf ve geleneklerini hiçe sayarak Sayın Mehmet Keleş ile aynı soyadı taşımayı bir suçmuş gibi ikide bir gündeme taşıyanları buradan ayıplıyorum. 

Ruhi Kurnaz belediye başkanımdan buyana, aralıksız olarak 15 yıldır Düzce belediyesinin billboard işlerini yapmak  suç mu?

7 Eylül tarihli Düzce’nin Sesi gazetesinde ‘ BAŞLARKEN’  başlığı ile yayınlanan yazımda söz ettiğim gibi;  hiçbir parti, kişi ve kuruluşu ötekileştirmeden, her kesime eşit mesafede durmayı ana ilke edineceğimin bilinmesini isterim.

Kimileri her fırsatta beni ve şahsım üstünden Düzce’nin Sesi gazetesini  birilerinin yandaşı olarak göstermeye çalışsa da, biz Allah’ın izniyle doğru yoldan gitmeye,   şartlar ne kadar zor olursa olsun, fincancı katırlarını ürkütmeye devam edeceğiz.