• 5.01.2017
  • 4949

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bir avuç dava gönüllüsü Milletin birliği, refaha ermesi ve kurtuluşu için kendilerini feda ettiler.  Milletin üzerindeki kara bulutların dağılması için ölesiye mücadele ettiler.  Millet de buna karşılık Erdoğan ve yol arkadaşlarını bağrına bastı. Gönülden destekledi…  Küçücük bir kar tanesi olarak başlayan bu kutsal dava, kartopu gibi büyüdü büyüdü kocaman bir dağ oldu. Erdoğan’ın diktiği,  millet ve vatan aşkıyla üzerine titrediği bu fidan, zamanla bir dalı Filistin’e, bir dalı Myanmar’a, bir dalı Afganistan’a, bir dalı Türk Cumhuriyetleri’ne uzanan devasa bir çınar oldu.  Bu çınar tüm İslam âleminin, zulüm altında olan, ezilen mazlumların umudu oldu. Sessizlerin billur sesi, çaresizlerin çaresi oldu.

Öte yandan bu durum millet düşmanlarının, şer odaklarının, dış düşmanların ve içerdeki hainlerin hoşuna gitmedi. Zaman zaman Erdoğan ve Milletin sevgiyle büyüttüğü bu ulu çınara saldırdılar. İblisin uşakları Milletin birliğini ve beraberliğini bozmak ve bu davayı yok etmek için her türlü yolu denedi. Lakin her seferinde bu Millet hak ettikleri dersi onlara verdi. Bu dava var oldukça, bu sevda yaşadıkça, dünya var oldukça da hiçbir hain çirkin emellerine ulaşamayacak.

Buna karşılık AK Partili olduğunu söyleyen, hatta AK Parti’nin değişik kademelerinde görev yapan bazı kişilerde ve kimi belediye başkanlarında maalesef aynı heyecanı, aynı azmi göremiyoruz. Bir tembellik,  vurdumduymazlık almış başını gidiyor.

Milletle aynı dili konuşmuyor, halkın derdini bilmiyor ve anlamıyorlar. Bir çoğu kendi kişisel ikbalinin peşine düşmüş makam, mevki ve habire cebini doldurmaya çalışıyor.

Ayrıca, hiçbir becerisi ve liyakati olmayan insanlar belirli makamlara getirilirken, dürüst, işini seven, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyen bürokratlar, memurlar, dalavere ve iftirayla hiçbir sebep yokken görevden uzaklaştırılıyor.

Türkiye’de hal böyleyken Düzce’de de pek fark yok.  Her zaman istişareye önem vermesiyle bilinen AK Parti’de artık kararlar dar bir ekip içinde alınıyor.  Şehrin bugünü ve geleceğini ilgilendiren pek çok önemli karar, partinin yetkili organlarında pek fazla konuşulmadan, 5-6 kişinin insafına bırakılmış algısı yaratılarak, parti birliği zarara uğratılıyor.

Hiyerarşi ayaktan başa olur, baştan ayağa yönetilir!

Bu durum, geçmişte bu davaya gönül vermiş ve hizmet etmiş insanlar  arasında kırgınlığa neden oluyor ve bu insanlar partiden dışlandıklarını hissediyor..

Hakeza, Bakan, milletvekili, belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve parti teşkilatları arasında olması gereken uyum ve tek seslilik, kamuoyuna, sanki her kafadan bir ses çıkıyormuş gibi yansıtılıyor. Algı operatörü malum medya tarafından yapılan maksatlı haberler, parti otoritesi tarafından tekzip edilmeyince, partide sanki bir kavga varmış intibası uyandırıyor.

İçinde Başkanlık teklifinin de yer aldığı 18 maddelik Anayasa değişikliği paketi, TBMM’de 330 evet oyunu bulduktan sonra Nisan ya da Mayıs ayında halkın onayına sunulamaya hazırlanırken;

Başını algı operatörü malum medyanın çektiği TV,  gazete ve internet sitesinde hemen her gün AK Parti’nin kurumsal kimliğine cepheden saldırı düzenlenirken, ne acı ki  parti otoritesini bir arada tutması gereken yöneticiler ise bu duruma seyirci kalıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye olan düşmanlığını gizlemeyen Sözcü gazetesinin haberlerini, kendine ait basın organlarında kullanmakta hiç bir sakınca görmeyen medya patronu ile aynı karede yer almaktan rahatsız olmayan,  Bakan, milletvekili, belediye başkanları ve il başkanları….

 Bu medya patronunun, parti içinde herkes kavgalıymış gibi haberler yaparak, Cumhuriyet tarihinin en önemli referandumu öncesi parti bütünlüğüne zarar verdiği aşikar olurken, bu girişimlere ses çıkarmamak, görmezden gelmek, ne ile açıklanabilir?

Evet, Bu davanın özünden ayrılan, kendi menfaatini düşünmekten, gerçekleri göremeyen siyasilere seslenmek istiyoruz.

 Neyin kavgasını yaşıyorsunuz?

 Birlik beraberliğimize en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde,

Neyi bölüşemiyorsunuz?

Bir Millet var olma mücadelesi verirken,

Neyin hesabını yapıyorsunuz?

Mütemadiyen fitne fesat üreten  düşmanların, hainlerin amaçları belli… Bizim esas gayemizi unutup birbirimize düşmemiz.

Farkında mısınız?

Maalesef düşmanların ekmeğine yağ sürmek üzeresiniz…

Yapmayın bunu, düşmanları güldürüp,

Bu Milleti ağlatmayın...

Yazıktır, günahtır…

Kendinize gelin…

Üzerinizden ölü toprağını atın…

Eğer bu gemi, batarsa…

Bu çınar devrilirse,

Hepimiz altında kalırız…

UYANIN ARTIK…!

İslam Keleş