• 16.04.2018
  • 5529

17 Nisan 2006  yılında Orhan Kaya ile başlayan Hüseyin Bektaş’la devam eden maraton, 2015 yılından beri  Oxijen medya saflarında yoluna devam ediyor.

Dini bayramlar ve Pazar günleri hariç 4 bin 380 gündür kesintisiz bir biçimde çıkan gazetemizi siz Düzcelilerin beğenisine sunmak hiç de kolay değil.

Bazı meslekler vardır içinde yaşadığımız toplumu doğrudan ilgilendirir.

Gazetecilik bunlardan biridir.

Zaman zaman vatandaşın dertlendiği, kendisine göre yanlış, eksik, gözden kaçmış olarak kabul ettiği bir takım konuları âcizane olarak aklımızın erdiği, dilimizin döndüğü ve mümkün olduğunca da kimseyi kırmamaya özen göstererek haber yapıyoruz, değerli yazarlarımız aracılığı ile köşelerinden dillendirmeye çalışıyoruz.

Bizi tanıyanlar bilir ki, hiç kimseye kastımız yoktur.

Patronundan gecenin ayazında kapınızın altına gazetemizi bırakan dağıtıcımıza, yazarlarımızdan tasarımcılarımıza,  habercimizden matbaacımıza ve gazete katlayıcımıza kadar bin bir emekle hazırlanıyor bu gazete.

Herkesin birbirini adıyla çağırdığı Düzce’de gazetecilik zor meslek.

Dünyalığımı yapayım derken ahretini yok edebilir

Ahretini düşünürken görmedim, duymadım, bilmiyorum diyerek üç maymunu oynaya bilirsin.

Bıçak sırtında bir zanaat…

Şartlar ne olursa olsun karınca kararınca yaşadığımız çevrenin sorunlarına duyarlı olmak Düzcenin Sesi olarak hep ana prensibimiz oldu, olmaya devam edecek.

Biz geride bıraktığımız 12 yıl boyunca gazetecilik yapmaya çalıştık.

12 yıl boyunca sayısız manşetlere imza attık, yargılandık, ceza aldık,  kazandık…

Ama gerçeğe ayna tutma istikametinden asla vazgeçmedik.

Örnek mi…

Atıl haldeki Kalıcı İş Yerlerinin kullanılır hale getirilmesi, Şehir merkezindeki cami tuvaletlerinin parasız hale getirilmesi, belediyelerin cenaze hizmetleri, EDS’lerin devreye sokulmasının ertelenmesi, “Belediye Kültür Merkezinin” okul faaliyetlerinden salon ücreti almaması, Okul bahçelerine asfalt veya beton dökülmesi, 350 yatak kapasiteli Düzce Atatürk Devlet Hastane mescidinde Cuma namazı kılınmaya başlanması gibi  sayısız haber ve köşe yazısında yaşadığımız şehrin sıkıntılarını dile getirdik, sorunların çözümüne aracılık ettik.

Düzce’nin sorunlarını  haberleştirip köşe yazılırımız tarafından yorumlanan yazıların  dikkate alındığını, yazılara muhatap olan birimlerin harekete geçip  adımlar attığını da biliyoruz.

İlimiz valisi Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere, Belediye Başkanımız Dursun Ay, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, yaptığımız haber ve köşe yazılarını  muhatap alan ve bize geri dönüş sağlayan il müdürlerine, siyasi parti yöneticilerine, STK temsilcilerine ve 12 yıldır bize sahip çıkan siz değerli okurlarımıza Oxijen Medya adına teşekkür ediyoruz.

Yaptığımız haberlere ve oluşturduğumuz gündem ile, yaşadığımız şehrin sorunlarına bir nebze de olsa katkımız olduğu için mutluluk duyuyoruz.

Elin oğlu havuz medyasısınız, yandaşsınız dese de…

Biz bu gazeteyi yaşatmaya ve gazetecilik yapmaya devam ediyoruz.