Bugun...
Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:43] OXİJEN TV ANA HABER BÜLTENİ YOĞUN BİR GÜNDEMLE SAAT 19:00’DA -- [17:44] BU KADARINA DA PES DEDİRTTİ! -- [16:42] 3 KURUM PROTOKOL İMZALADI -- [16:20] HAVA KALİTESİNİ DEĞERLENDİRDİLER -- [15:35] AKÇAKOCA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ -- [15:19] 2023'TE ÜRETİME BAŞLAYACAK -- [14:17] BAŞKAN KILIÇ PERSONELİYLE BULUŞTU -- [13:40] İSTANBUL DEPREMİNİN ARDINDAN EN ÇOK BU SORULAR SORULDU -- [12:45] İSTİKBAL BULUŞMALARI İÇİN TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR -- [11:33] VALİ ATAY’A BABALAR GÜNÜ SÜRPRİZİ --
Yazarlar
GAZ BAZILARINI FENA SIKIŞTIRIR!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

8.06.2021 - 09:24
384 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cuma günü Sakarya gaz sahasındaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküp yeni bir doğal rezervinin bulunduğunu müjdeledi. Daha önce bulunan doğalgaz rezerviyle birlikte toplam 540 milyar metreküpe ulaşıldı. Gerçekten bu olağanüstü bir rakam, uzmanların ifadelerine bakılırsa 10-11 yıl sürecek doğalgaz ,ihtiyacımızın önemli bir kısmını karşılayacak kapasiteye sahip bir rezerv.. Gerçi arama çalışmaları devam etmekte. Yıllarca petrol ve doğalgaz arama çalışmalarını yabancı şirketlere yaptırmak zorunda kaldık. Bu hem bize pahalıya patladı ve hem de aramaların sağlıklı yapılmadığı, hatta bulunan petrol ve doğalgaz kuyularının kapatıldığı ileri sürüldü. Ancak bu dönemde kendi silahımızı yaptığımız gibi, doğalgaz ve petrolümüzü kendimiz arıyoruz. Ülkemiz için gerçekten müjdelik bir haber.. Dış basında; bilhassa Yunanistan gazeteleri olayı  küçümsemekte ve hatta propaganda olarak nitelemekte. Dış basını tamam anladık da; bizim demeğe layık olmayan bazı basın organları da aynı türküyü söylüyor. Ne zaman AK Parti’nin başı sıkışsa ya petrol, ya doğalgaz bulur diyerek gerçeği perdelemeye çalışıyor. Ayrıca özgür basın, tarafsız basın adına ahkam kesenlerin yanaşma basını da bu konuda tek satır habere yer vermemişler. Peki muhalefet partileri de durur mu?. Bakın neler demişler. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç “Doğal gaz da 128 milyar metreküp olmasın”?. CHP’li Veli Ağbaba” Öyle bir keşif ki, buldukça zam geliyor. Buldukça zam geliyor”. İ.P’li Lütfü Türkkan;” Bize petrol değil su lazım. Susuzluk dünyada ki yaşamın sonu demektir” demiş. HDP’li Garo Paylan ise; “Yine verdi gazı.. Yemediğini söyleyebilen kimse yokmu etrafında”?? diyor. Gerçekten dışardan birisi baksa bu milletvekilleri bu ülkeye ait mi diye sorsa haksız mı?. Müjdenin verildiği günün akşamı hemen hemen tüm TV’lerde bu konu tartışılıyordu. Bazıları doğalgazı bulmamızla ülke ekonomisinin rahatlayacağını, ticaretimizde önemli bir harcamanın azalacağını, hatta ilerde Avrupa’ya ihraç edebileciğimizi ifade ederken, bazıları da inanmakta zorluk çekmekte, bazıları da üretilen gazın maliyetinin yüksek olacağını, hatta bazıları da gazın çıkarılmasının çok uzun yıllar süreceğini ifade ederek insanların sevinçlerini, mutluluklarını karartma derdindeler. Bizler gaz çıkartıyoruz diye sevinirken, bazılarını da gaz fena halde sıkıştırıyor. Ne yapalım herkes kısmetine razı olsun.

               ERKEN SEÇİM TERANESİ

    Sabah kim erken kalkarsa muhalefet liderleri bismillah demeden erken seçim diye, hergün aynı sözleri tekrarlayıp duruyorlar. Hele bir tanesi var ki; sonbaharda olacak dedi, biz yaza geldik, bir tanesi de Fetö elemanlarının sözüne bakarak 6 ay sonra seçim olacak diye tutturuyor. Peki iktidara nasıl geleceksiniz, kaç ortaksınız, bazılarınız çatı adayla seçime girelim, bazıları da her parti kendi adayını göstersin diyor. Güçlendirilmiş ( Sanki depremde orta hasarlı bina) parlamenter sisteme geçilecekmiş. Önce referandumla Cumhurbaşkanlığı sistemine son verilecekmiş, ondan sonra seçim yapılacak her parti tek başına seçime katılacak. Aynı Nasrettin Hoca’nın borç ödeme planı gibi. Ama ne diyorlar; Erdoğan’ı yıkalım da ne olursa olsun diyorlar. Biden amcaları da güven verdi ya, ayrıca kaset operasyonları da başladı. Fetö’nün kasetleriyle de bir yere varamadanız, ancak partinizin başkanını değiştirdiler. Sizde kuzu, kuzu seyrettiniz. Pandeminde hallolmadan hadi erken seçime. Kim götürecek seçime?.Cumhurbaşkanı, ya da Cumhur ittifakı. Peki götürürler mi?. Götürmezler ama biz sıkıştırıp yönetemez hale getirelim havasındalar. Durun bir dakika; siz daha partinizi yönetemiyorsunuz. Onun için hergün erken seçim diye kendi adamlarınıza gözdağı veriyorsunuz. Seçmen bunu yer mi?.

       Güzel bir haberde Nato üyelerinden Polonya’ya 24 adet SİHA sattık. Daha evvel de Ukrayna’ya satmıştık. SİHA’lar bayağı sükse yaptı. Böyle giderse ihracatımızın önemli kalemlerinden birisi olmaya aday.

      Geçen hafta 2021 yılının ilk çeyreğinde büyüme oranımız Çin’den sonra ikinci sırada %7 civarında. Pandemiye rağmen güzel bir gelişme. Bunu bile hazmedemeyen yılların sözde gazetecisi bakın ne diyor:” Mesela İHA, SİHA gibi Türkiye’yi rakamsal olarak büyüten ama evlere hiç yansımayan savunma sanayi hamleleri adı altında; Polonya’ya, Ukrayna’ya ihraç edilen İHA’lar, SİHA’lar da var.Küçük damat üretiyor bunları. Savaş malzemeleri her zaman ekonomiyi büyümüş gösterir. Bu benim yorumum. Çok cahilce de olabilir, bilmiyorum”. Diyor. Çarpıt, aşağıla, küçümse ondan sonra da çok cahilim de. Ana Muhalefet Partisi’nin yayın organında her sabah proğram yapıyor. Yıllardır dezenformasyon yapmakla meşhur. Bu teyzeye nasıl katlanıyorlar anlamakta zorlanıyorum. Bu teyze cahilce açıklamalarıyla insanları hepten cahilleştiriyor. Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
384 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,55

Etem akkaya

8.06.2021 - 18:21:21

Kalemine yüreğine sağlık değerli hocam. Saygılarımı sunuyorum.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,62

M.Günal

8.06.2021 - 17:30:40

Eğer bir insan "yerli ve milli"olmanın kavramını anlayamayandan bir halt olma. Abdulhamidi de böyle yıktılar "önce yıkalım daha sonra kimi yerine geçireceğimizi düşünürüz"dediler.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

SÖZCÜKLER VE GERÇEKLER

Miraç Kayıhan Karayiğit

SÖZCÜKLER VE GERÇEKLER

SİMYACI – PAULO COELHO

Tuğçe Sarıgül

SİMYACI – PAULO COELHO

Gazetecilik nedir, ne değildir?..

Aslıhan Öneç Atik

Gazetecilik nedir, ne değildir?..

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ