Bugun...
Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:00] BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN FİDAN KAMPANYASINA DESTEK -- [13:50] SAKARYA VALİSİ KALDIRIM'IN ACI GÜNÜ -- [12:48] SPEKÜLASYONLARA SON VERMEK İÇİN FİYAT AÇIKLANMALI -- [11:52] GRUBUMUZDA İLK HAFTANIN ÖNEMLİ MAÇLARI -- [11:44] Türkiye, olimpiyat tarihinde okçulukta ilk kez altın madalya kazandı -- [11:13] SON SÖZÜ BİLİM VE SAĞLIK KURULU VERECEK -- [11:04] GÜN HER AFETTE OLDUĞU GİBİ BİRLİK OLMA GÜNÜ -- [10:51] VAKA ARTIŞLARI NORMALLEŞMEYİ ETKİLEYECEK Mİ? -- [10:31] 3.LİG 2 GRUPTA FAVORİ TAKIMLAR -- [10:27] GREYDER VE PALETLİ BULDOZER ALINACAK --
Yazarlar
15 TEMMUZ BEŞ YAŞINDA!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

15.07.2021 - 09:40
773 kez okundu
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum

2005’de Kürt sorunu benim sorunum diyen Erdoğan’ın bu tarihten itibaren başı salah bulmadı. 2007 Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında yaşanan krizler, 2008’de AK Parti’nin kapatılma davası, 2009’da yerel seçimler, 2010’da Anayasa refarandumu, 2012’de Mit Krizi, 2013’de Gezi Kalkışması, 17-25 Aralık 2014’de Polis- Yargı operasyonu, 2015 seçimlerinin ardından Hendek-Çukur terörü velhasıl kelam operasyon üstüne operasyon çekildi. Amaç Erdoğan’ı alaşağı etmekti. Bütün bunlardan sonuç alamayan Fetö’nün arkasındaki küresel güçler ordu içinde 1994’den beri  hazırladıkları CİA destekli cuntacıların darbe girişimi tezgahlandı. Şimdiye kadar görülmemiş; halkın darbecilere çıplak elle karşı koyması tarihte ilk yaşanan bir olaydı. O saatlerde sosyal medyada Fetö’cüler halkı sokağa çağırdı diye Erdoğan’ı sert bir şekilde eleştiriyorlardı. Gece yarısı darbeciler derdest edildiler. Sabaha kadar sesleri çıkmayan muhaliflerin önemli bir bölümü darbenin akşam saatlerinde yapılmasını, darbecilere karşı önlem alınmadığı, danışıklı dövüşlü tarzında olduğu biçiminde seslerini çıkarmaya başladıl. Bu darbe bir tiyatrodur diyen Fetö’nün argümanı dillerde dolaşmaya başladı. Ama hiç unutmuyorum; Erdoğan’ın sokağa çağırmasıyla Düzce dahil tüm şehir ve kasabalarda insanlar akın akın meydanlarda toplandılar. Aslında darbenin başarısız olmasında milyonların alanlara çıkmasıydı. Türkiye’de ilk defa yaşanan bir karşı koyuştu. Bu karşı koyuş aynı zamanda darbecilere; bir daha denerseniz sonunuz başka türlü olur uyarısıydı. Bir çok siyasi yıllarca bende darbelere karşıyım, tankların önüne önce ben çıkarım diyenler kaçacak delik aradılar. 15 Temmuz’dan önce “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” diye ortalığı inletip, 15 Temmuz’da ben Başbakan olacağım diyen siyasetçinin söylemini TV’de Fetö’cüler anonslarına Yurtta Sulh, Cihanda Sulh Konseyi adına bildirilerini okuttular. Darbenin bastırılmasına karşın hala bazı TV’lerde bildiri okunuyordu. Demek istediğim demokrasi kolay kurulmuyor, 252 şehit, 2000’e yakın yaralı o gece şehit ve gazi oldu. ABD’li yetkililer birkaç gün açıklama yapmadılar. 12 Eylül darbecileri için “Bizim Çocuklar” diyenler 15 Temmuz için bizim müttefiklerimizi tutukluyorlar diyerek darbenin arkasındaki gücü dünya aleme göstermiş oldular. Fakat muhalefet darbeden sonra bir kere olsun, ne ABD’ye, ne de Fetö’ye tek bir çift söz söylemediler. Hatta hatta Fetö'nün argümanlarını meclis kürsüsünden dile getirmekten de geri kalmadılar. Daha geçen bir CHP milletvekili iktidara gelirsek KHK’yla hapse giren, işten atılanlara af çıkartacağız diyerek Fetö’nün siyasi ayağı olduklarını itiraf etmiş oldular.

DİYARBAKIR MİTİNGİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2,5 yıl aradan sonra Diyarbakır’a çıkartma yaptı. Halk büyük bir coşkuyla karşıladı. Bazıları PKK’ya karşı terörle mücadelesini karartmak için 90’lı yıllara geri döndük diye karalama yapıyorlardı. Erdoğan Kürtleri kaybetti diye suçluyorlardı. Halbuki 2015’den bu yana yapılan mücadele sayesinde bölge halkı derin bir nefes aldı. PKK ve HDP yöneticilerinin sokağa çıkın çağrılarına cevap vermediler. Yaşanan son 5 yıllık barış havası bölgede dengeleri değiştirdi. Yazıya başladığım sırada TV’de Kars eski Belediye Başkanı son durumlar hakkında konuşuyordu. Açıkca;  HDP’nin PKK’nın güdümünde politika yaptığını ve bu durumdan kurtulmak için de projeler üretemediğini ileri sürüyordu. Bölgede PKK’dan bağımsız bir yeni oluşuma ihtiyaç olduğunu ve ülke demokrasisinde önemli rol oynaması gerektiğinin altını çizdi.

Erdoğan konuşmasında; “ Biz Diyarbakır’da 2005 yılında size ne demişsek dünde oradaydık, bugün de aynı yerdeyiz, yarın da aynı yerde olacağız. Ben çözüm süreci kaldırılmıştır demedim. Şu aşamada buzdolabına konulmuştur dedim” dedi. Bu yaklaşımla Erdoğan çözüm sürecini yeniden mi başlatacak diye sorular sorulmaya başlandı. Yalnız şu bir gerçek sorun hala buzdolabında, çözüm için aynı yöntem ve aynı aktörlerin olmasını kimse beklemesin. Acele etmeyin, şimdi artık bu sorun kökten halledilmesi gerekiyor. Kurban Bayramınızı şimdiden tebrik ederim. Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
773 kez okundu
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Bir dost devam

18.07.2021 - 10:44:10

Sağda solda duyduklarızı, yandaş gazetecilerin yazdıklarına takla attırıp rezil kepaze ithamlarla vatandaşa satmaya çalışın. Haber yazarken bırakın etip kaygı ve profesyonelliği yazım kurallarına bile dikkat ermeyen sözde basın kurusulu nasılsa yayınlar... ülkenin yüzde 50sine hakaret ediliyor bu yazıda.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Bir dost

18.07.2021 - 10:37:30

Oturduğunuz yerden muhalefeti darbenin bir yerindeymiş gibi atıp tutmayı nasıl oluyor da kendinize hak görüyorsunuz? Neymiş "Yurtta sulh cihanda sulh" demiş. E, cumhuriyetimizin banisinin sözü? Neymiş 15 Temmuz'da başbakan olacağım demiş. Yalanın kuyruklusu. O sözün aslı temmuzda şeklindedir ve MHP kongresinin yapılacağı tarihim Temmuz 2016 olarak Bahceli tarafından açıklanmasından sonra söylenmiştir. YAŞLI BAŞLI ADAM UTANMADAN SIKILMADAN METHİYELER DÜZECEĞİM DİYE YALAN SOYLUYORSUNUZ. YAZIK.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,48

Fehmi Çelebi,

15.07.2021 - 11:23:47

Sayın Mehmet Bey, Yazılarınızı takip ediyorum. Yorumlarınızı beğeniyorum. Ancak, bukadar Erdoğan sevgisi nereden geliyor. Onu, henüz çözebilmiş değilim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

SAPITAN SAPITANA!

Mehmet Akbacak

SAPITAN SAPITANA!

SÖZCÜKLER VE GERÇEKLER

Miraç Kayıhan Karayiğit

SÖZCÜKLER VE GERÇEKLER

SİMYACI – PAULO COELHO

Tuğçe Sarıgül

SİMYACI – PAULO COELHO

Gazetecilik nedir, ne değildir?..

Aslıhan Öneç Atik

Gazetecilik nedir, ne değildir?..

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ