• 30.10.2021
  • 509

26.Ekim günü parlamentoda Türk askerinin Irak ve Suriye’deki görev süresinin 2 yıl daha uzatılması için yapılan oylamada AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin evet oylarıyla kabul edildi.

      Bu tezkere niçin meclise getirildi. İsterseniz bu tezkere kabul edilmeseydi, neler olurduyu konuşursak daha net anlaşılır.

      2015’den bugüne kadar Irak’ta ve Suriye’de başta PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı güvenlik güçlerimiz canları pahasına mücadele ediyorlar. Bugün içerde çok az PKK terör örgütü elemanı can çekişirken, DAEŞ’in de kökü kurutuldu. Kuzey Irak’ta ve K.Suriye’de oluşturulan güvenlik alanlarıyla ülkemize teröristlerin sızmaları engellenirken ve hem de roket atışlarıyla sınırda yaşayanların can güvenlikleri sağlanmış oldu. Böylece içerdeki terör eylemleri minimilize edilmiş oldu. Ve en önemlisi K.Suriye’de PKK’yı kullanarak ABD’nin garnizon devlet kurdurmasının önüne geçildi. Bu durumun devamı için elde edilen mevzilerin korunması tezkereye evetle gerçekleşdi. Hayır çıksaydı bakın neler olurdu. Irak’daki üslerimizi kapatarak askeri gücümüzü çekip alanı boşaltacaktık. DAEŞ bu alana tekrar yerleşecekti.

       K.Suriye’de Afrin, Bab, Azaz, Cerabulus, Tel Abyad gibi yerleşim alanları TSK ve Milli Suriye Ordusu güçlerinin ortaklaşa hareketiyle PKK-PYD terör örgütlerinden temizlendiği bu alanlardan çekilecektik. Bu alanlar PYD-PKK tarafından doldurulacaktı. 2015’den bu yana verilen mücadeleler çöpe gitmiş olacaktı. Ayrıca Libya’dan askerimizi çekecektik. Mavi Vatan projemiz akamete uğrayacaktı. Velhasıl kelam Türkiye kendi kabuğuna çekilip dışardan gelen saldırıları sınırımızda bekleyecektik. Yıllardır terör örgütlerinin işine yarayan bu politikalar yüzünden binlerce  insanımız hayatını kaybederken, teröre milyarlarca doları da boş yere harcamış olacaktık.

    HDP PKK’yı KORUMAK İÇİN HAYIR DEDİ

      Çarşamba günü CNN’de Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge proğramında konuşan eski CHP milletvekili Dursun Çiçek’e HDP niçin hayır oyu verdi diye sorulunca; “HDP, PKK’yı korumak ve kollamak için yani operasyon yapılmasın diye oy verdi” dedi.. HDP’yi niye evet dediğini anladık da, CHP niye Hayır oyu verdi. PKK’yı korumak için mi, sorusu akla gelmekte… Bugüne kadar Irak ve Suriye konusundaki tezkerelere her zaman CHP evet dediği halde bu oylamada hayır diyerek kamuoyunu hüsrana uğratmış oldu. HDP’yle görüşmelerde 2023 seçimlerinde HDP’nin desteğini almak için CHP bu konuda teslim olmuş anlaşılan, sözde Atatürk’ün partisiyiz demelerine bakmayın. Türkiye’ye dışardan gelen tüm saldırılarda CHP hiçbir zaman olumlu tavır göstermemiştir. En son Büyükelçiler olayı ve Tezkere konusunda olduğu gibi..

  TEZKEREYE EVET DEMEK CUMHURİYETE İHANETTİR

    Tezkere oylandıktan sonra CHP Grup konuşmasında Kılıçdaroğlu “Tezkereye evet dersek Cumhuriyet’e ihanet etmiş oluruz” dedi. Günlerden beri Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını kabul etmeyip, İmamoğlu ve Yavaş’ı gündeme getiren Meral Akşener’in İYİ Parti’si tezkereye evet oyu verdi. Kılıçdaroğlu bir bakıma Akşener’i ve İYİParti’yi Cumhuriyet’e ihanet etmekle suçlamış olmuyor mu? TV’de söyleşide Dervişoğlu’nun bu konudan hiç de rahatsız olmadığı görülmekte. Anladığım kadarıyla HDP konusunda CHP kötü polisi oynarken, İYİ Parti  iyi polisi oynuyor. Yani HDP kapatılırsa, C.B seçimlerinde HDP oylarını alacak veya HDP’yi ittifakın seçmenlerine şirin göstererek milliyetçi seçmenleri nötr duruma getirmeye çalışacak. İYİ Parti’de muhafazakar ve sağ seçmene seslenerek onların desteğini alarak 2023 hedeflerine ulaşmış olacaklar. Yalnız ittifak içinde yer alan bir parti için ‘İhanet’ etti demek ve onunla kolkola nasıl yürüyecek. Ayrıca İYİ Parti yöneticileri HDP olduğu yerde biz olmayız diyecek buna karşılık ittifakın en büyük ortağı HDP’yle ittifak yapacak, bunu  milliyetçi tabanına nasıl izah edilecek. İYİ Parti için iki ucu b.klu değnek. Neresinden tutarsan tut eline yapışır. Bu ittifaktan İYİ Parti nasıl sıyrılacak. Bu karmakarışık ilişkiler ne kadar sürecek ve nereye gidecek. Velhasıl kelam ‘Rabbi Yessir’lik bir tablo görülmüyor.  

     Cumhuriyet Bayramının 98. Yılını kutladık, daha nice yıllara. Kalın Sağlıcakla.