• 10.11.2021
  • 395
  • 1

      Bingöl’de esnaf ziyareti yapan İ.P Genel Başkanı’na HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a destek verdiği için eleştiren şehit abisi Tahir Gümren’in boynuna sarılarak ablanı s…..m diyen İ.P Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan’a tepkiler çığ gibi büyüyor. En son partinin gurup başkan vekilliğinden istifa ettirildi.

       Yaptığı bu çirkin hareket insanın kanını donduruyor. Benim esas vurgulamak istediğim bu aşağılık kişiyi savunma adına sarf edilen sözler. Küfür olayından sonra hemen yapılan açıklamada Türkkan; bunun bir provakasyon olduğunu asla küfür etmediğini belirtti. Ancak kayıtlarda açıkça küfür ettiği görüldüğü için, gece yarısı yayınlanan videoda küfür ettiğini kabul ediyor. Açıklama sırasında Atatürk’ün NUTUK kitabını da malzeme olarak kullanmayı akıl edivermiş. Nedense bazı siyasiler ve gazeteciler gerçekleri çarpıtırken Atatürk’ün ya fotoğrafını, ya büstünü, ya da kitaplarını göstererek kendilerinin temiz olduğunu göstermeye çalışmaları gözlerden kaçmıyor. Bu ülke için şehit olan İsa Gümren’in ablasına aşağılık küfrü yaparken utanmıyor,  birde bu ülkenin kurucu önderinin kitabını aksesuar olarak kullanıyor. Olaydan saatler geçmesine karşın başta Akşener ve diğer muhalif parti liderlerinden tek ses çıkmadı. İtirafdan sonra parti örgütlerine verilen talimatlarla il başkanlarının açıklamaları basına yansıdı. Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’de parti disiplinine uyarak basına verdiği demeci okuyunca başkan adına üzüldüm. Başkan kısaca tüm kadınlardan ve milletimizden özür dileyerek konuyu kapatabilirdi. Öyle yapmamış bakın neler demiş.” Lütfü bey, onurlu ve mert adamdır. Tanıştırayım sizi sizde göreceksiniz tanıyınca nasıl bir adam olduğunu. Dolayısıyla hakaret etmez isek sevinirim. Hata yapmış ve özür dilemiştir. Keşke diğer siyasilerde yapabilse”. Ayrıca Osman Öcalan’ın TV’ye çıkarılmasından, Habur kapısından, Lahmacun ısmarlanmasından bahsederek sözde kedi pisliğini örtercesine konuyla ilgisi olmayan olayları peş peşe sıralayarak Türkkan efendiyi temize çıkarmaya çalışıyor. Yunus bey! Dediğiniz gibi Türkkan bey onurlu ve mert insanmış. Peki onurlu ve mert insan şehidin abisine ablanı diye başlayan küfrü eder mi? Sorarım size; mertlik ve onurlu insan tanımınızın kriterlerinde şehidin ablasına küfür etmek var mı?. Lütfen sizde Düzce halkından ve milletimizden özür dileyin.

     Bakınız, 2013 yılında zamanın MHP Milletvekili şimdiki İ.P Genel Başkanı Meral Akşener basına verdiği bir demeçte neler demiş. “ Namusuma laf eden olmadı. Edilse idi gereğini yapmak eşime ve ağabeyime düşerdi. (Oğlum küçüktü) Bizim aile töresi böyle işler muhteremler”.. Bingöl’de namus ve aile töresi hakkında bilgim yok ama, hiç olmazsa Akşener ailesi kadar bu konuda hassas olduklarına şüphe yoktur. Ne demiş Hacı Bektaş Hazretleri Eline, Beline ve Diline sahip ol!

      Eline kalem alan, mikrofon alan gazeteci kimliği taşıyanlar AK Parti’si hakkında olumlu sözler yazan ve söyleyenler için ‘yalaka, yandaş’ gibi aşağılayıcı sıfatlar kullanmayı kendilerine hak görüyorlar. Ne diyelim, dilin kemiği yok elin insanına ne diyeceksin. İşte bunlardan birisi geçen geceki TV yayınında Türkkan olayını tartışırken gazeteci demek istemiyorum. (Gerçek gazetecilere ayıp olur) Sevilay Yılman hanımefendi “ Lütfü bey çok beyefendi bir insan. Kibar bir insan. Orada öfkesine yenik düşmüş belli ki. Tam bir İstanbul beyefendisidir”. Yazıklar olsun senin gibi gazeteciye, senin gibi köşe yazarına, el adama sormaz mı, bu laflar için ne kadar fonlandın diye eyyyy Sevilay hanım! Kalın Sağlıcakla.

NOT: Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83. Yılında rahmet, minnet ve hürmet ile yad ediyorum.

Mehmet Akbacak