• 15.11.2021
 • 484
 • 3

Birkaç yıldır Cumhur İttifakı’na karşı yeni projeler üretemeyen Millet İttifakı’nın temsilcileri başta Kılıçdaroğlu olmak üzere dışardan yardım istemekte veya Türkiye’yi dışarıya şikayet ederek sözde muhalefet yaptıklarını zannediyorlar. Bu konuda size birkaç örnek sunacağım.

 • 17.Kasım.2019 yılında İş Dünyası Konfederasyonu toplantısında Kılıçdaroğlu; “Türkiye’de hiç kimsenin can ve mal güvenliği olmadığını” söylüyor.
 •  8.Haziran.2021’de Kılıçdaroğlu; “ Talimatla iş yapan bir yargı var, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur”dedi.
 •  17.07.2021 tarihinde iki yıla yakın bir zaman geçmesine karşın ODTÜ’lü öğrencilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu; “Türkiye’de can ve mal güvenliği yok” dedi.
 •  “Cumhur ittifakının 3.ortağı Mafyadır” dedi.
 • En son olarak Türkiye’de görev yapan büyükelçilere kendi dillerinde gönderdiği çağrı mektubunda bakın neler söylemiş.” Ülkenizdeki yatırımcılar, Kanal İstanbul gibi her yönüyle dünya iklimine karşı bir hareket olan bu projeyi desteklememelidir.
 • Üçüncü havalanı ve 3.Köprü içinde aynı şeyleri söylemişlerdi.
 •  “YPG (PKK’nın Suriye kolu) bize mi saldıracak. Bizim için YPG terör örgütü değildir” diyor Kılıçdaroğlu.
 •  “O bölgede radikal islam örgütü olacağına laik yapıdaki YPG olsun” diyen kişide emekli general..
 •  Ayrıca başta ABD, Yunanistan, Fransa, İsrail gibi ülkeler Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Karabağ’da ne işiniz var diye Türkiye’ye ayar vermeye çalışırlarken, içerde de Kılıçdaroğlu ve HDP aynı ifadelerle Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar.
 •  Perşembe günü Macaristan Başbakanı’yla birlikte yapılan basın toplantısında; Yunanistan Başbakanı Türkiye mülteciler konusunda baş sorumludur sorusuna muhatap kalırken yıllardır Millet İttifakı’da Miçotakis’le aynı şeyleri düşünüyor.
 •  En son olarak da Biden’ın seçilmeden önce Erdoğan’ın varlığı ABD’nin çıkarlarına ters, kısa zamanda seçimlerde muhalefeti destekleyerek iktidardan düşüreceğiz dediği için Kılıçdaroğlu seçilir seçilmez başarı telgrafı çekti.
 •  Tezkereye hayır diyen CHP’ye bir kutlama mesajı da YPG’nin elebaşlılarından kod adı Mazlum Kobani olan Ferhat Abdi Şahin’den geldiğini biliyor musunuz. Ne diyor Kobani; “Bize umut veriyorlar” diyerek ‘CHP’yi ağırlamak istediğini’ söylüyor.
 •  Burası Kürdistan diyen HDP’liye ağzını açamayan Akşener, kızkardeşine küfür edilen adama ‘ahlaksız’ deme gafletinde bulunuyor. Aman HDP’li dostlar alınmasın, kırılmasın mı diye acep!

           KEÇECİZADE FUAT PAŞAYA RAHMET

  Osmanlının son zamanlarında Sadrazamlık ve Hariciye Bakanlığı yapan Keçecizade Fuat Paşa’ya atfedilen bir söz vardır. Yabancı bir diplomat paşaya Osmanlı kısa zamanda yıkılacak demiş. Paşada; “300 yıldır siz dışardan biz içerden uğraşıyoruz yıkılmıyor, sağlam devlet” demiş. Gerçi sonradan Osmanlı yıkılmaktan kurtulamadı. O günkü dünya konjoktürü gereği yıkılmaması mümkün değildi. Nerden aklıma geldi Keçecizade Fuat Paşa, yukarıda sıraladıklarıma bakıldığı zaman paşayı anmamak olmazdı. Bugünde doğal olarak dışardakilerin kendi çıkarları için Türkiye’yi durdurmak ve hatta birkaç ülke çıkaracak şekilde politika üretmelerine bir diyeceğim yok. Lakin bugün dünyanın büyük bir kısmında hangi ülkede muhalefet dışarıda aç bir kurt gibi bekleyenlerle ortak düşünür. Böyle bir durum ancak sömürgelerde olur. Bağımsızlık karakterimdir diyen bir anlayışı rehber edinen Türkiye’ye ne dışardakiler ve ne de içerdeki işbirlikçileri zincir vuramazlar. Mustafa Kemal bugünleri görseydi; Gençliğe Hitabe’deki cümleleri aynen şu şekilde değiştirirdi. ‘İktidara karşı muhalefet edenler iktidara gelebilmek için müstevlilerin emelleriyle tevhit etmekten kaçınmazlardı’. Bugünler, 1920’li yılların ne dünyası ne de Türkiye’si herkes aklını başına alsın.

    Yıllarca solcuların bildirilerinde klışe olmuş bir deyim vardı. ‘Tekelci sermaye ve onun işbirlikçileri’ diye. Bakıyorum solcuların derdi ne tekeller, ne onların işbirlikçileri, ne PKK’ya verilen silahlar, varsa da yoksa da Erdoğan düşmanlığı! Kalın Sağlıcakla.