• 10.11.2021
  • 210
  • 1

Geçen hafta oynadığı Kuşadasıspor maçında mükemmele yakın oyun ortaya koyan BITEXEN Düzcespor oyuncu grubu 68 Aksaray müsabakasında bireysel hataların yanında net pozisyonları atamayınca maçı farklı kaybetti.

BITEXEN Düzcespor teknik direktörü Yavuz İncedal'ın sahaya kazanan takımı çıkarmasına rağmen, oyuncu grubu bir maçta bu kadar çok bireysel hatalar yapıp çok net pozisyonları değerlendiremiyorsa, burada Yavuz hocanın yapacağı bir şey yok.

 ilk yarıda Oğuzhan, Nevzat ,Murat ile yakaladığımız gol pozisyonlarını gole çeviremedik, ardından Onur’un ayağının kayması sonucunda golü kalemizde görünce ilk yarı soyunma odasına 1-0 mağlup olarak girdik. Maçın ikinci yarısında oyuna hamle yapan Yavuz İncedal Mikail’i oyundan alıp uzun süredir oynamayan Erdi’yi oyuna dahil etti. Burada her şey normal, takımımız ikinci yarıda rakibi sahaya kapattığımız anlarda Yavuz hoca oyundan Osman Boz ve Nevzat’ı alıp bu oyuncuların yerine Muhammet ve Eray’ı oyuna aldı. Yavuz İncadal'ın, takımımız oyunu karşı kaleye yıktığı anlarda, iyi oyun oynamaya başladığında bu oyuncu değişikliğini yapmaması gerekirdi. Bir takım deplasmanda bu kadar çok gol kaçırıyorsa bu kadar bireysel hata yapıyorsa yenilmenin önüne geçemez.

Şimdi ne olacak? Grubumuz öyle bir grup ki her hafta üst sıraların karışacağı, her takımın her takımı yeneceği haftalar gelecek, bunu defalarca söyledim. BITEXEN Düzcespor kötü takım değil. Sadece oyuncuların üzerine fazla gitmemek, bu gibi durumlarda moral vermek, destek çıkmak daha doğru olacak diye düşünüyorum Maç içinde ve maç sonunda bende çok kızdım, çok üzüldüm, çok bağırdım, ama şehrin takımı olan BITEXEN Düzcespor’a iyi gününde ve kötü gününde desteklemezsek BITEXEN Düzcespor düşmanlarını sevindirmiş oluruz.Şunu biliyorum ki, ne zaman bir takım kötü sonuçlar elde ettiğinde taraftarı yanında olduğunu hissettiriyorsa o takım ayağa çok çabuk kalkar. Bizlerin de bu şehrin tek takımı olan BITEXEN Düzcespor’a desteğimizi sürdürmemiz daha doğru olur. Bu şehir ve bu takım hepimizin. MUSTAFA YILDIRIM