KEŞİR: TOPLUMU GÜÇLENDİREN POLİTİKALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye, İstanbul Sözleşmesinden ayrıldı. Erdoğanın imzasını taşıyan kararda sözleşmeyle ilgili, "Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedilmesine, 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3üncü maddesi gereğince karar verilmiştir" ifadeleri yer aldı.

KEŞİR: TOPLUMU GÜÇLENDİREN POLİTİKALARIMIZ DEVAM EDİYOR
20.03.2021 - 13:05

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, sosyal medya hesaplarından Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye’nin, İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ailenin çözüm üretim kapasitesini artıran ve toplumu güçlendiren politikalarımız Güçlü Kadın Güçlü Türkiye anlayışı ile devam edecektir” dedi.

 

Keşir, “2002 yılından bugüne, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri ile kadının güçlendirilmesi ve insanlık suçu olan şiddetle mücadele için Anayasa’dan TCK’ya kadar devrim niteliğinde düzenlemeler yapılmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın hemen her fırsatta ifade ettiği gibi, sıfır tolerans ilkesiyle, kadına karşı şiddet ile mücadele kararlılıkla sürdürülecektir. Çünkü şiddet, bir insanlık suçudur.

Medeniyetimizden aldığımız güçle, eğitimde fırsat eşitliği, istihdam, siyasal katılımda, kadını güçlendiren, ailenin çözüm üretim kapasitesini artıran ve toplumu güçlendiren politikalarımız Güçlü Kadın Güçlü Türkiye anlayışı ile devam edecektir” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar