TFF’DEN ZAM HABERİ SEVİNDİRDİ

Amatör liglerde görev yapmakta olan saha komiseri ve sağlıkçıların ücretlerine yüzde 70'e varan oranda iyileştirme yapıldı.

TFF’DEN ZAM HABERİ SEVİNDİRDİ
26.11.2021 - 14:55
Haber Merkezi

TFF yapılan açıklamaya göre saha komiserlerinin maç başı ücretleri yerel lig müsabakalarında 60 TL, Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında ise 80 TL’ye çıkartıldı. Sağlıkçıların müsabakalardaki ücretleri 65 TL olarak güncellendi. Türkiye futbol federasyonun yaptığı bu açıklama saha komiserlerinde ve sağlıkçılarda sevinç yarattı. Türkiye futbol federasyonu hakemler için ise hiçbir açıklama yapmadı

Amatör takımların maddi imkansızlıklar yüzünden bir bir kapandığı görülürken gençlerin uyuşturucudan uzak tutmak için spor’a yönlendirilmesi istenirken takımların maddi kaynağa ihtiyacı var dendi. Amatör kümeye her yıl yapılan yardımların uzun süredir olmadığını söyleyen amatör takımların yöneticileri bizlerin hiçbir çıkarımız olamadığı halde bizler gençler için uğraş verdiklerini söylerken bizlere el uzatılmasını istiyoruz dediler.


Editör: Y. Şentürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar