SOKAK BAŞINDA OTURMALAR BİTTİ

Düzce'de son zamanlarda duygu istismarcılarının yöntemleri hayrete düşürüyor. Eskiden sokak başlarında oturarak avuç açan dilencilerin yeni tarzları ise yok artık dedirtiyor. Çöp konteynerlarının dibinde yemek yiyormuş gibi yaparak vatandaşların duygu istismarı yapan kötü niyetli şahıslar artık yakayı ele veriyor.

SOKAK BAŞINDA OTURMALAR BİTTİ
12.10.2021 - 19:33
Güncelleme 15.10.2021 - 15:35
Özel Haber
661
0

Uzun yıllardır bilinen bir yöntem olan sokak başlarında oturarak önüne bir bez açarak dilenme modeli artık pek fazla kullanmıyor. Sokaklardan geçen insanlara seslenerek ''Allah rızası için yardım edin'' ifadelerini kullanarak para isteyen dilenciler, teknoloji ve dünyanın gelişmesi gibi yöntemlerinde de bazı değişikliliğe gittiler.,

Dilencilerin en fazla tercih edilen yöntemi olan çocuklar yine başrolde yer alıyor. Duygu istismarcıları çocukları kullanarak duygu sömürüsüyle daha fazla etkilemek istiyor.

Özellikle son zamanlarda çöp konteynerlerinin dibinde atık yemekleri karıştırarak orada uzun vakit geçiren duygu istismarcıları yoldan geçen vatandaşların duygularını sömürüyor. Gerçeği ayırt edemeyen vatandaşlar ise bu duruma tepki gösteriyor. Zabıta ve emniyet güçleri bu konu da titiz davranırken,  Düzce'de de moda olmaya başlayan çöp kutularının dibinde yemek yeme olayını belediye zabıta ekipleri göz açtırmıyor.


Editör: H. İşcan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.