GÖÇMENLERİN GENEL DURUMU GÖRÜŞÜLDÜ

Düzce'de yaşayan göçmenlerin uyum planlamalarının yapılıp yürütüldüğü İl Göç Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, yabancıların genel durumu ve istatistikleri masaya yatırıldı.

GÖÇMENLERİN GENEL DURUMU GÖRÜŞÜLDÜ
13.10.2021 - 23:10
Güncelleme 15.10.2021 - 15:29
Haber Merkezi
286
0

Ülkelerinde yaşanan iç savaş ve siyasi sorunlar nedeniyle Türkiye'ye sığınan, belli kurallar çerçevesinde Düzce'de de misafir edilen göçmenlerle ilgili önemli konuların yer aldığı toplantının ikincisi  Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlubaşkanlığıda ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla yapıldı.

Toplantıda Düzce'de yaşayan yabancıların genel durumu ve istatistikleri ile uyum strateji belgesi ve ulusal eylem planı hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Ayrıca yıl sonuna kadar yapılması planlanan uyum faaliyetleri anlatıldı.Yapılan sunumların ardından İl Göç Kurulu  üyesi kurum ve kuruluş temsilcilerinin ilimizdeki yabancıların uyumuna yönelik görüş ve önerileri alındı. 


Editör: H. İşcan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.