DÜZCEDE EV SAHİPLERİNİN EMLAKÇI OYUNU!

Düzcede son günlerde gündemin en önemli konularından biri artan kira fiyatları. Özellikle üniversitenin yeni akademik yılı öncesi artan kira fiyatlarının nedenlerini araştıran Emlakçılar Derneği, daire sahiplerinin kendilerini emlakçı gibi gösterip, öğrencilerden peşin kira, aylık depozito ve emlakçı komisyonu istediklerini tespit etti.

DÜZCEDE EV SAHİPLERİNİN EMLAKÇI OYUNU!
17.09.2021 - 20:13
7966
0

Pandemi sonrası üniversitelerde yeni akademik yılda eğitimlerin yüz yüze yapılacağının açıklamasıyla Düzce Üniversitesi çevresindeki konutlarda kira fiyatları 3-4 kat arttı. Düzce Emlakçılar Derneği kira fiyatlarının aşırı artışındaki sebeplerini araştırırken, ev sahiplerinin emlakçı oyununu da ortaya çıkardı. Yapılan tespitlerde ev sahiplerinin kendi numaralarının da üzerinde bulunduğu emlakçı afişleri bastırıp kendi evlerine astıkları, bu yolla evi tutmak isteyen öğrenci ve ailelerinden bir kira peşin, bir kira depozito ve bir kira bedeli de emlakçı komisyonu talep ettikleri öğrenildi.

Düzce bu kez de ev sahiplerinin emlakçı oyunuyla ulusalda gündeme geldi. Gazeteci Cüneyt Özdemir Düzce ile ilgili bu haberleri  YouTube kanalında gündeme taşıdı. Özdemir “bu olay ahlaksızlığın en üst noktası” dedi

Ev sahiplerinin Emlakçı oyunu bozulurken konuyla ilgili  şikayetler de artmaya başladı. Gelen şikayetlerin ardından hükümet de harekete geçti. Hükümet tarafından alınacak önlemler ve bulunacak çözümler arasında özellikle Avrupa kira sistemi bulunuyor. Avrupa'da gerçekleştirilen ev kiralama sisteminin yapılacak düzenlemeler sonrasında ülkemize de getirilmesi planlanıyor. Çalışmanın hayata geçmesi ile birlikte yeni bir mevzuat oluşturulacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Melek
  Melek
  19.09.2021 15:46

  Böyle birşey yok. Düzcenin insanı merttir. Neyi karalamaya çalışıyorsunuz.

 • Önder Özer
  Önder Özer
  19.09.2021 15:17

  Temel sorun öğrenci sayısı ile paralel oluşabilecek yurt ve barınma ihtiyacını karşılamak tabi ki iş işten geçti.Gençler ve aileleri perişan oldu.Özellikle bu durumdan yararlanan tarikat yurtları tıka basa doldu.

 • Sedat
  Sedat
  18.09.2021 21:00

  Emlakcilikta yeni düzenleme getirilmeli

 • Esnaf
  Esnaf
  17.09.2021 23:39

  Kapatılan öğrenci yurtlarını açın kaynaşlıdaki yurt çürümeye terkedildi öğrenciler yurtlara yerleştirile bilir bu sorun bu fırsatçılık biraz olsun azalır