DÜZCE İLK ÜÇTE!

Sağlık Bakanlığınca açıklanan her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısında ilk 3 sırada bulunan Düzce, Zonguldak ve Sakaryada, vatandaşlara tedbirlere uymaları ve aşı olmaları çağrısında bulunuldu.

DÜZCE İLK ÜÇTE!
11.10.2021 - 09:52
Güncelleme 12.10.2021 - 18:47
Haber Merkezi
508
0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25 Eylül-1 Ekim'de illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.
Buna göre, Zonguldak'ta her 100 bin kişide görülen vaka sayısı söz konusu tarihlerde bir önceki haftaya göre artarak 557,17, Düzce'de 460,22, Sakarya'da 449,53 oldu. Böylece bu iller, Türkiye'de en çok vakanın görüldüğü şehirler arasında ilk 3 sırada yer aldı.


"Kurallara uyarsak normal vaka seyrine döneceğiz"
Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz da rehavete kapılmadan tedbirlere uyulmaya devam edilmesi gerektiğini söyledi.
Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Daha fazla aşı yapmamız lazım ve kapalı ortamlarda işlerimizi hızlıca halledip çok fazla kalmadan uzaklaşmak gerekiyor. Tedbirleri gevşettiğimiz sürece Kovid-19'la mücadele zorlaşabilir. Elimizden geldiğince tedbirlere uymamız lazım." dedi.
Tedbirlere uyulduğu takdirde vaka sayılarının kısa sürede normale dönebileceğini dile getiren Yılmaz, "Aşılamada köy ve mahallelerde süreç devam ediyor. Mobil ekiplerimizle faal durumdayız. Tedbirlerle ilgili gerekli uyarıları vatandaşlara yapıyoruz. Şu anda mevcut kurallara uymamız gerekiyor. Kurallara uyarsak Düzce kısa süre içerisinde normal vaka seyrine dönecektir." ifadelerini kullandı.

AA


Editör: H. İşcan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.